Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi minősül áramlopásnak?

Mi minősül áramlopásnak?

Figyelt kérdés
Szomszédoméknak nincs szerződése, az villanyórájuk sincs leplombálva. Azonban mégis pörög az óra. Én be szeretném jelenteni, de férjem azt mondja még kevés fogyasztás van rajta, így nem fognak vele foglalkozni.
2020. nov. 6. 15:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Jelentsd mielőbb, ha társasházban laksz, simán rátok terhelik a főmérő mínusz almerők különbségét + büntit, ha nem tudják rajta behajtani
2020. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ikerház, külön szerződésünk van. Én inkább attól félek, hogy ők ez a. tipikus megoldjuk okosba fajták, nem tudni mit buheráltak még meg. Én már egy vagyont költöttem a házra, újítom fel, nem szeretném hogy egy elektromos tűz miatt leégjen.
2020. nov. 6. 16:06
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Áramlopás akkor van ha nála van villany, közben áll a mérője. De már a sérült, hiányzó plombát is köteles lenne jelenteni még akkor is ha véletlenül törte el.

Én is ikerházban lakom, és független vagyok a szomszédomtól, ha őt megvágják az az ő baja, itt már csak rajtad múlik, hogy mit léptek, viszont az időszakos villanyóracsere alkalmával úgyis le fognak bukni.

2020. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
Egész nap a szomszédokat figyelitek??
2020. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

"Azonban mégis pörög az óra."


Ezek szerint csak a ti fejetekben történik áramlopás!

Annyira jó egy ilyen szomszéd mint ti.

2020. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Szabálytalan vételezésnek (áramlopásnak) minősül a fogyasztásmérő-berendezésen és a védelmét biztosító berendezésen elhelyezett plomba megrongálása vagy hiánya, vagy a fogyasztásmérő-berendezés megrongálása, vagy a fogyasztásmérő-berendezés megkerülése, ha egyértelműen megállapítható a méretlen vételezés vagy a mérés befolyásolása.
2020. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló! Nincs szerződése, nincs leplombákva az órája. Mégis használja a villanyt, jár az óra is. Tehát számlát nem fog kapni, konkrétan lopja az áramot.
2020. nov. 6. 17:03
 8/24 A kérdező kommentje:
Itt nincs az órán plomba egyáltalán, de szerződésük sincsen...
2020. nov. 6. 17:04
 9/24 A kérdező kommentje:
Az óra jár, tehát nem méáretlen vételezés van, de fizetni nem fognak, mivel szerződés híján nem kapnak számlát.
2020. nov. 6. 17:06
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy mi közöd van hozzá?

A szokásos magyaros rosszindulat.

2020. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!