Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes gázzal fűteni?

Mennyire érdemes gázzal fűteni?

Figyelt kérdés

Egy 4szobás házban érdemes gázzal fűteni?


Mik a tapasztalatok?


2020. nov. 11. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Miért, egyébként mivel szeretnél még fűteni? Mert választhatod még azt, hogy szarakodsz a fával, vagy esetleg villany, de abban az esetben akár bankjegyekkel is fűthetnél, annál az sem sokkal drágább.
2020. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 szobás + nagy konyha, azzal fűtök. Érdemes. Van vegyes tüzelés is, használhatnám, de nem lenne olcsóbb az sem. Sőt.
2020. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Kb. a legolcsóbb jelenleg a gáz.

15 éve még a fa volt a legolcsóbb, de most a rönkben vásárolt fa is csak modern kazán és nagy puffertartály esetén versenyképes a gázzal szemben. Puffer nélkül, hagyományos kazánnal, főleg meg darabolva vásárolt fával, az szívás. És akkor még ott van, hogy dolgozol a tüzeléssel, de még így is hideg van hajnalra.

Nekem mindkét kazán van a rendszerben, régebben vettem fát, de már akkor is kb. egy árban volt, azt tapasztaltam, azóta meg a fa duplájára emelkedett, a gáz ára pedig alig nőtt (közben volt rezsicsökkentés gázra).

2020. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Több konkrétum kellene. Milyen a szigetelés, milyen a fűtésrendszer. Gravitációs rendszernél például nem igazán hűl ki éjszakára a ház, még a legnagyobb hidegben sem, főleg, ha egy kis szenet is rak az ember utoljára lefekvés előtt. Mindenhol másak az árak, de lényegesen olcsóbban jövök ki így is fával, mintha gázzal fűtenék, s kellemes 23-24 fok van napközben, éjszaka is 21-22. Van vele munka, de testmozgásnak nagyon jó.
2020. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!