Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Balatonkenesén feltúrták a...

Balatonkenesén feltúrták a kertemet a vaddisznók, kihez kell fordulni ez ügyben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ki fizeti ki ilyenkor a káromat?

2020. nov. 26. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Volt kulcsuk a kapuhoz, vagy átugrották a kerítést?
2020. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Fordulj a vaddisznókhoz és kérd meg őket idegméreggel, hogy ne tegyék ezt veled!
2020. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha van vadkárra biztosításod, akkor azt próbáld!

Ebbe a megrongált kerítés is beletartozik.

HA van biztosításod és van kerítésed...

2020. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Erdészet, vadásztársaság,...de nem tudom mire mennél vele, mert ők nem terelgetik a vadakat.
2020. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs vadkárra biztosításom, nem gondoltam, hogy kéne. Nem terelgetik, de ha én nem vadászhatok vaddisznóra csak úgy mert nem az enyém, (ha elütöm is be kell szolgáltatni) akkor gondolom nekik kéne biztosítani, hogy ne csámborogjanak kajáért a városba. Eddig nem volt ilyen tehát valami oka van? Pl elszaporodtak és nem lövik ki őket.
2020. nov. 26. 20:50
 6/11 A kérdező kommentje:

amúgy most ezt találtam


6:563. § [A vadászható állat által okozott kárért való felelősség]

(1) A vadászható állat által okozott kár megtérítéséért az a vadászatra jogosult tartozik felelősséggel, akinek a vadászterületén a károkozás történt. Ha a károkozás nem vadászterületen történt, a kárért az a vadászatra jogosult tartozik felelősséggel, akinek a vadászterületéről a vad kiváltott.

(2) A vadászatra jogosult mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a kárt ellenőrzési körén kívül eső elháríthatatlan ok idézte elő.

(3) A kártérítési követelés három év alatt évül el.


Beszétem is egy társasággal aki ott van közel, ígérték, szerdán hogy kijönnek, de azóta nem veszik fel, gondolom sejtik hogy miért akarom, hogy megnézzék.

2020. nov. 26. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Én felhívnám azért a biztosítót, hátha pontosabb adatokat tudnak erről a témáról adni.

És az önkormányzat portását is kérdezném.:)

Meg helyieket, idősebbeket.

2020. nov. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen bekerített kertről van szó, vagy nyitott végűről? Mert ha nincs teljesen bekerítve, akkor esélytelen a dolog. Nálam is előfordul a kertben minden létező kártevő állat, ami nálunk megél, a szarvas még 3 m magasról is leeszi a hajtásokat meg a zöld gyümölcsöket, de mivel bekerítetlen terület a város szélén, ezért nem kaphatok pénzt, mert a védekezés első fokon az én dolgom. Utánanéztem a neten, sehol nem biztatnak semmi jóval.
2020. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs bekerítve akkor esélytelen. Gondolom nem volt bekerítve mert akkor nem tudtak volna bemenni a vaddisznók.
2020. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
be van kerítve, de így is esélytelen. beszéltem egy vadkár szakértővel és azt monda, simán felfeszíti a kerítést .lehet pereskedni, de vagy nyerek vagy nem de évekbe telik + a szakértői vélemény 50-100 ezer között és azt vagy visszakapom vagy nem. Nagyobb gondot meg nem akarok magamnak mint ami van. Mindenki azt javasolja hogy próbáljak valahogy megegyezni a vadásztársasággal legalább részben kárenyhítésben. Vagy anyagi, vagy állítsák helyre ők a kertet. Ezt fogom megpróbálni, hogy vagy jöjjenek és állítsák helyre a talajt, még füvezni sem kell mert vad fű volt inkább csak zöld mint fű tehát nem gyep. Vagy járuljanak hozzá a költségekhez, vagy természetben vadhússal kárpótoljanak.
2020. nov. 27. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!