Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy jelentessem ki a párom a...

Hogy jelentessem ki a párom a házból?

Figyelt kérdés
Nagyon erőszakos a kislányommal is, így természetes hogy nem szeretnék tovább vele élni. Egyszer kiraktam a ház elé a cuccát, zárcsere történt,de berúgta az ajtót és visszajott. Feljelenteni nem tudtam, mert elvette a telefonom és nem hagyta hogy segítséget kérjek. Rendőr járt már kint, azt mondták ha nincs hova mennie nem rakhatom ki, hiszen elvileg a hajléktalanságot is bűntetik. A lakás a kislányom néven van, én a haszonélvező vagyok. Tényleg nem rakhatom ki csak azért mert nincs hova költözzön? Kormányhivatalban is voltam, ott azt mondták esetleg próbáljuk meg bírósági úton, de az hosszadalmas lehet, mivel ő nem akar elmenni és nincs is hova..

#ház #lakás #lakcím #bejelentett lakcím #Kijelentetés #Lakcímfiktiválás
2020. dec. 27. 18:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, tegnap már ajánlottam - most előkerestem neked, tessék:


[link]


"NANE Segélyvonal bántalmazott nőknek

Amennyiben bántalmazás (akár, szóbeli, lelki, fizikai, szexuális vagy gazdasági erőszak) áldozata, Önnek joga van a segítségre.

06 80 505 101

hétfő, kedd, csütörtök, péntek 18-22-ig

szerda 12-14-ig

anonim

ingyenesen hívható mobilról is"


-----


PATENT Egyesület jogsegély-szolgálata

06 70 220 2505

szerdánként 16-18 óráig és csütörtökönként 10-12 óráig


----


OKIT – Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat

06 80 20 55 20

minden nap 24 órán keresztül hívható


-----


Amúgy a bejelentés semmiféle jogalapot nem keletkeztet (ezt bérlakások ügyében is számtalan helyen hangsúlyozzák. sok a téves infó ezzel kapcsolatosan).


Akár be van jelentve, akár nem, kérhetsz segítséget, távoltartási végzést, stb .stb.


Nehogy már egy bántalmazó legyen kedvező viszonyban, csak azért, mert ott az állandó lakhelye...! Ilyen NINCS!


A rendőrök is inkább nem csinálnak semmit, mert abból ugye nekik nincs papírmunka!

2020. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek
2020. dec. 28. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!