Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meddig ciki szülőkkel lakni...

Meddig ciki szülőkkel lakni ebben a formában?

Figyelt kérdés

Mondjuk 25 évesen már dolgozva, saját pénzből kialakított házrészben (kb. 30 m2), külön villany/vízórával, mindent magának fizetve.

A szülőnek/szülőknek segítve a kert rendben tartásával.

Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés mert több ismerősöm is a szüleihez építkezik/a nagy házból kialakít házrészt, van köztük 25-30 éves is.


2020. dec. 27. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznapi munkával, ha nem vagy magánvállalkozó, sosem fogsz tudni venni saját pénzből házat. Én sem tudok, szüleimhez építkeztem, 26 vagyok. Szerintem nem ciki.. Mostmár ott tartunk, hogy én segítek nekik, ha kell anyagilag is, amit amúgy szívesen teszek.
2020. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem ciki, sokkal inkább ciki az a maradi gondolkodásmód, hogy xy év felett a "gyereknek" muszáj elhagyni a szülői házat és külön költözni!

Ráadásul ha saját külön lakrészed van, külön mérőkkel, amit saját keresetből Te magad tartasz fenn, az már külön élet, viszont legalább ott vagy, ha a szüleidnek bármi segítségre van szükségük!

Én 33 éves vagyok, anyukámmal ketten élünk egy fedél alatt, az Ő házában, viszont a havi bevételünk 85%-a az én keresetem! Senki nem néz le minket emiatt, de engem amúgy se érdekelne kívülálló emberek véleménye, nem az Ő dolguk!

2020. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ilyen nincs hogy ciki. Apám egyedüli gyerek volt. Így nem volt gond hogy nem költöztek el anyámmal. Megtoldották a hàzat.
2020. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem ciki. Olyan is van akinek megcsinaljak a szulok az alaksort lakresznek es ott lakik a parjaval,bar nem a legjobb megoldas.


Azzal vitatkoznek hogy atlagos munkaval nem veszel hazat.

Ha van szakmad pl asztalos, komuves, stb akkor megkeresel netto 200at havonta. Arra kell csak figyelni hogy be legyel jelentve 8 oraba. Az ilyen ujsagarus melokat ne szamitsuk az atlagos munkak koze mert ahhoz nem kell semmi tudas.

Ha a felesegnek is van valami vegzettsege pl penzugyi szakon tanult akkor o is tud keresni 200-at diploma nelkul. Mindezt videken. Havi 400bol csak van 100.000 arra hogy lakashitel torlesztoreszletet kifizesse az ember, a 100.000 csak egy pelda, lehet nem is annyi a hitel, csak 60.000.


Az en szuleim egy fedel alatt eltek a mamaval az o hazaban es soha nem epitettek. Mama ozvegy volt, anyam testvere meg elkoltozott. Nem mondom hogy rossz volt de jobb lett volna ugy elni mint egy normalis csalad, nem a mamaval egyutt hanem csak atmegyunk hozza hetvegen, de amugy apa, anya gyerekek es ennyi. Raadasul uj hazban lettunk volna.


Remelem nem az a celod hogy a szuleid hatso kertjeben levo epuletben eled le az eletedet feleseggel, gyerekekkel.

Atmenetileg jo, de en a penzemet nem arra koltenem hogy kulon villanyorat rakassal fel, stb.

Az a jo ha a szulok olyan kozel laknak csak hogy papucsban meg nem tudnak atjonni :)

Sajnos az en szuleim messze laknak, 2 eve nem lattam oket de a felesegem szulei fel oranyira laknak es ez igy jo mert minden hetvegen attudunk menni ha akarunk.

2020. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha eltartod magad; önellátó, önfenntartó vagy; akkor ez semennyire nem ciki. Van egy külön lakrészed; az a tied, te azt tartod rendbe'; abba a szülők már nem mászkálnak be; nem kérnek számon rajtad semmit, önálló, független életet élsz; a lakásrészed nem átjáróház, hogy folyton pl a szüleid rendszeresen idegesítő módon átnéznek hozzád; tehát érted. Akkor ez így jól van, akkor ez így nem ciki. Maximum szívás, ha nem tudod elkerülni velük a találkozást és mégsem vagy jóban a szüleiddel. De tehát az a te dolgod. Nincsen ilyen társadalmi nyomás; még azok se tudnak elköltözni, akik szeretnének; ha meg neked most te jó vagy ott , akkor tökre rendben van minden. Önnfenntartó életet élsz; tehát ez egyáltalán nem ciki; mondjuk pl max ha fel akarod vinni magatokhoz a párodat; és akkor pl a szülők nem hagynak és mindig ott lábatlankodnak körülöttetek. :):) Pedig még nem akartad volna mondjuk pl bemutatni, és szeretkezni szeretnétek; de a szülők pl észreveszik,ahogy "becsempésznéd" őt; és akkor érted; tehát úgy, ha már nincs magánéleted; akkor az úgy rossz; de tehát az kívülről nézve; semmilyen szinten nem ciki; tehát semmi baj. Önnfentartó vagy, felnőtt életet élsz. És ha tehát ez ígyvan, akkor rendben van minden.
2021. jan. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!