Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a szomszéd feljelent hol...

Ha a szomszéd feljelent hol érdeklődhetek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha a szomszéd feljelent valamivel arról levelet kapok vagy lehet-e valahol érdeklődni(pl. telefon, önkorményzat), hogy hol és mivel jelentett fel?

2020. dec. 28. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Persze, értesítenek. Ha az önkormányzatnál panaszt tesz, akkor írnak,bha rendőrségen, akkor vagy kimennek vagy behívnak.
2020. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Értesítenek, ha valami miatt feljelentett, ki is jöhetnek ellenőrizni. Még az önkormányzat is. Eléggé rendszerváltás előtti idézi a szomszéd feljelentgetés. :)
2020. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Majd ott,ahol erről értesítést kapsz.
2020. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Minket átlógó szilvafaág miatt jelentett a szomszés. Hivatalos levelet laptunk az Önkormányzattól, időponttal, hogy.mikor ellenőrzik. Feljelentett az, aki Pest megyei városban disznót tartott, aki a keritéstől való távolságot nem tartotta meg az építkezésnél, akinek az idióta kutyája éjjel, nappal ugat és aki több tujánkat lefújta valamivel, amitől elhaltak. Én ugyan nem jelentettem fel, de egyszer jókedvemben elkaptam és közöltem vele, hogy a házára bírságot fog fizetni stb. Sajnos a mi településünk ilyen, mindenki jelentgeti a másikat, aztán sunyít.
2020. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert szerintetek mit kellene tenni azzal, aki törvénytelen módon b.sztatja a többi embert? Van ugye, hogy megverni/megveretni, de ha valakinek se izma, se pénze nincs erre, akkor a hivatalos és törvényes módszer a feljelentés. Ezt hívják úgy, hogy jogállam, amikor az ember fel tud lépni a jogai védelméért. Amire ti gondoltok, és ami csúnya dolog, az a névtelen feljelentés, de ilyennel ma már nem foglalkoznak, komoly bűncselekmények kivételével.


Azt jól írják, kérdező, hogy bárhol is lettél feljelentve, értesítenek erről. Önkormányzat, ha birtokháborításért lettél feljelentve, tudtommal 3 napon belül köteles egy példányt küldeni a feljelentésből, hogy tudj reagálni rá. (A feljelentőnek eleve ezért kell egy plusz példányt beadni, hogy megkapja a feljelentett, névvel-címmel, mellékelt bizonyítékokkal egyetemben.)

2020. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Bár nem tudom mivel "b.sztatnak" a szomszédaid én első körben szólnék nekik. Természetesen ha valami nagyon befolyásolná az életminőségemet és mégcsak nem is próbálna emiatt változtatni a szomszédom, lehet én is feljelenteném.
2020. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!