Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásban lakok és az lenne a...

Lakásban lakok és az lenne a problémám, hogy az alattunk lakó család elég zavaró. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni, hogy naponta többször is furulyáznak és zenét hallgatnak. Már kértük őket, hogy lehetne-e ennek az időtartamát csökkenteni, ugyanis valószínűleg pont az én szobám alatt csinálják és nagyon hallatszik minden. Nem nyitották ki az ajtót, azon keresztül válaszoltak, valószínűleg azért, mert pár hónapja lett nekik szólva (normális hangnemben, mint ember az emberrel), hogy ne éjszaka fúrjanak. A mostani alkalommal közölték, hogy nem hiszik el, hogy ez hallatszik és azt sem, hogy ez minket zavar. Igazából annyira nem is érdekelne a dolog, viszont a vírus miatt haza kellett költöznöm és itthon tanulok. Most kezdődik a vizsgaidőszak és sajnos nem lehet egyszerűen így tanulni. Arra se voltak hajlandóak, hogy idefentről meghallgassák, hogy mennyire hallatszik. Tudom már eléggé elhúztam, de az lenne a kérdésem, hogy mit tudnék még csinálni velük? Nem zavar, ha csinálják, mert ők is itt laknak, de kicsit meg lehetne érteni a másikat is és kompromisszumot kötni. Egyébként ők kb. 1 éve laknak itt és sok a panasz rájuk, gyakran vannak veszekedések.

2020. dec. 9. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Napközben akkor furulyáznak, amikor akarnak.

Ha zenét hallgatnak, akkor kötelesek azt

megfelelő hangerővel tenni.

.

A társasháznak megvan a házirendje.

Az kimondja, hogy hánytól hányig lehet karbantartási, barkács és

egyéb, zajjal járó munkákat végezni. Erre lehet kötelezni.

Ha nem hagynak fel az engedélyezett időn túli zajos munkákkal,

akkor írj a közös képviselőnek, hogy szólítsa fel.

Ha nem hatásos, akkor fogj össze a szomszédokkal és

írjatok a helyi jegyzőnek.

.

Füldugót javaslok.

2020. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, nem is azt mondom, hogy ne csinálja, csak egyszerűen napi 5-ször legalább megy a furulyázás minimum 1 órán át és egyszerűen nagyon felhallatszódik. Én csak megkértem, hogy nem lehetne-e, hogy nem a nap minden második órájában megy. Nem csak az én szobámban hallatszik. A zene úgyszintén.
2020. dec. 9. 16:23
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"nem hiszik el, hogy ez hallatszik"


Az érvelés nagymesterei ezek a szomszédok. Ha nem hallatszana, akkor honnan a rákból tudnál róla, hogy csinálják?

2020. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes mindig bekopogni hozzájuk, amikor elkezdenek furulyázni. Őket is zavarni fogja, ha naponta 3-4-szer bekopogsz hozzájuk és esetleg erélyesebben kopogsz, dörömbölsz. Ezt meg fogják unni előbb-utóbb.

Esetleg te is próbálj furulyázni, amikor ők, ugyanazt a dallamot, csak más hangokkal, és ez eléggé zavaró lehet nekik.

2020. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél egy pár stepcipőt, és amikor furulyáznak, akkor vedd fel, és kezdj el benne bútorokat tologatni a szobában, és közben ne felejts el félpercenként kiszaladgálni valamiért a fürdőszobába vagy a konyhába. Szerintem hamar rájönnek majd, hogy mégiscsak hallatszik az a furulyázás.
2020. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Elég ha ugrálsz egy kicsit amikor zavarnak, az is lehallatszik jól. jelezd, hogy tornásznod kell, ha gondjuk volna vele.
2020. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem lehet veluk megbeszelni normalisan semmit, akkor en max hangeron beraknek valami metalt, reggel 9tol estig.

Amugy a megoldas az lehetne, hogy megbeszeltek egy idopontot, hogy pl delutan 2 es 4 kozott zenelgessenek, de nyilvan ehhez az kene, hogy lehessen veluk kommunikalni.

2020. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

7. Igen. vagy kimenni a lépcsőházba és az ajtajuk előtt játszani metal zenét. ha nem tud gitározni a kérdező, annál jobb! :D

De ez a tornázás, ugrálás is jó ötlet. Tényleg kell a mozgás, és néha én is szoktam ugrálni, de persze nem a lakásban.

2020. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%

ha jól értem, te hazaköltöztél és tanulni akarsz. A szomszéd meg ott lakik és ő meg furulyázni tanul.


Talán költözz vissza oda, ahol eddig laktál, ha zavar. ;)

2020. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Azert utolso, ez nem ennyire egyszeru. Elni es elni hagyni. Oke, hogy ezzel jar a tarsashaz, de reggeltol estig furulyazni meg zenelni, ezek mellett a gyerekek ordibalasat is hallgatni, nyilvan nem jo. Az alapzajokkal nem lehet mit kezdeni, foleg ha gyerekek vannak, ez teny, oket nem lehet lehalkitani, foleg, ha kicsik. De attol meg nyugodtan meg lehet beszelni a szomszeddal egy idopontot, hogy mettol meddig gyakoroljanak, szerintem ezzel nincsen gond. Ha a kerdezo dobolni tanulna, a szomszed elso dolga lenne ordibalva atjonni, hogy kussoljon, biztos vagyok benne.
2020. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!