Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Merre kell lejtenie a radiátor...

Merre kell lejtenie a radiátornak?

Figyelt kérdés
Bal oldalt van az előremenő és a visszatérő is. Ha a bal oldala van magassaban vagyis a csatlakozó oldala, úgy megfelelő? Gravitációs fűtés

#radiátor #Fűtés l
2020. dec. 29. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Minimális lejtés kell de elhanyagolható a meleg víz meg találja útját mivel a fajsúlya könnyebb a hideg víznél keringeni úgy is fog .
2020. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jó a levegőt ki tudja dolgozni a rendszer.
2020. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az jó lesz,mert a levegő is felfelé igyekszik
2020. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A légtelenítőszelep a bemenő és visszamenő csatlakozásokkal ellentétes oldalon van, tehát annak kell picit magasabban lennie, ahol a légtelenítő szelep van. Így a szelep előtt felgyülemlő levegőt ki lehet engedni MARADÉKTALANUL a radiátorból.
2020. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

4-s nincs igazad. A levegő a szelep felé el tud távozni önmagától.


Full egyenes,vagy a bekötési oldal felé MAXIMUM 1-5° fokot emelkedik helyesen a radiátor vízszintje!

Ha a másik irányba emelkedik,akkor ott levegő/oxigén maradhat és az a korróziós folyamatot fokozhatja,ergo rövidül az élettartam,és hamarabb kilyukadhat.

Az 5° feletti emelkedés meg szimplán ronda.

2020. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5,

igazad van, de csak akkor, ha automata légtelenítőről van szó.

Én olyanra gondoltam (s ebből van több), amit csavarhúzóval kell kinyitni, kiengedni a sziszegő levegőt egy pohárt tartva a szelep alá, amíg folyamatosan nem jön a fűtővíz. Utána elzárni (a következő fűtési szezonig).

2020. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor megemelem a bal oldalát mivel eht tanácsolták. Ugyanis ha be indul a keringető csobog a víz. Nem elvileg nincs eléggé meg emelve és most be szorul a levegő amit a rendszer keringet.
2020. dec. 29. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!