Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Édesanyámnak október óta...

Édesanyámnak október óta nincs fizetve a villany számlája. Nem dolgozik. Most kikapcsolhatják vagy már megszűnt ez a moratórium? Sajnos most én sem állok úgy anyagilag hogy ki tudjam neki fizetni.

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 08:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10: szerintem leragadt ott, hogy a 2-ben villanyoszlopot írtam - de ez csak képletes - úgy van ahogy írod, hogy a folyosón is simán át tudják vágni a bemenő kábelt.
2021. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

10: Egy háztömbre számoltam.

Nem tudom, hogy ha levágnak egy vezetéket az utcán, az mennyit érint, én úgy tudom, egy háztömböt, nálunk kb. ennyi ember az.


A 9. társasházi lakásom van életem során, 35 éve vagyok tulajdonos, volt benne lekapcsolás is, felszólítás is, az a tapasztalatom, ha bent van az óra nem tudják lekapcsolni, és nem is erőlködnek, a kintit viszont felszólítás nélkül (!!) a 3. hónapban kikapcsolják, ezt nálam 2x tették meg, ezzel kártérítési pert is vittem már végig.


(Most is évente egyszer fizetem azt, ami bent van, nem vagyok hajlandó havonta foglalkozni ilyenekkel.)


Fölösleges lehülyézni, nem az én lakásomról van most szó, a kérdezőnek kell tudnia, náluk mik a körülmények, és ő mit tesz meg.


A hivatalos időnyerésnek az a menete, amit az 1.-ben leírtam, ehhez a nyomtatványokat a 3. hónapban ki is postázza a szolgáltató, semmi valótlant nem írtam.

2021. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha bent van az óra nem tudják lekapcsolni,"


Fejezd már ezt be! Szerinted dilettánsok dolgoznak akár az Elmű-nél? Mert neked bent van az órád, majd könyörögnek hogy bejussanak??? Még egyszer leírom, NEM KELL BEJUTNIUK AZ ÓRÁHOZ, ezt kint ahol hozzáférnek gond nélkül, ott is lekapcsolhatják az áramot a tartozó ügyfélnél.

2021. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem társasházi lakásom van, benti óra, évekkel ezelőtt arra mentem haza, hogy nincs áram. Felhívtam őket, közölték, hogy kikapcsolták mert nem fizettem, plusz 16 ezer volt a visszakapcsolás a tartózáson felül. Érdekes, pedig nem jöttek be az órámhoz...
2021. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

11: A folyosóra nincs joga bemenni, mert az is magánterület.

De ettől még bejön de még sose hallottam olyan esetről, hogy átvágták volna a vezetéket. Valószínűleg jogilag aggályos, mert a vezeték nem az ő tulajdona, tehát ez bűncselekmény volna.


Az óra viszont a szolgáltató tulajdona.

Azt előszeretettel kapcsolgatják ki tömegesen értesítés nélkül is, sőt már tartozás nélkül is.

Amíg 20 000 Ft alatt van a visszakapcsolási díj és 20 000 Ft a határa annak, hogy egy lopás szabálysértése vagy bűncselekmény, addig ez így lesz sajnos, jól ki van találva.


Amikor van egy ilyen kikapcsolási hullám, akkor mindent kikapcsolnak, amit elérnek a folyosón, és csak akkor kapod vissza a pénzed, ha jogi úton kikényszeríted. Persze az ügyintézési idődet senki nem téríti meg.


De ha szereltetsz zárat a szekrényre, akkor ugyanúgy nincs joguk feltörni, és ha megteszik, kihívhatod a rendőrséget.


Csak azért nem tanácsoltam ezt, mert egy egyszemélyes háztartásban azért maga a villanyszámla is közel akkora összeg, mint egy zárszerelés, esetleg szekrényt is kell köré építeni, ha szabadon áll...

Akkor már egyszerűbb a számlát befizetni, ha rendelkezésre áll egy zárszerelésnyi összeg.

2021. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Te teljesen abnormális vagy sajnos. Jó lenne tudnod, hogy a szolgáltatót KÖTELES vagy beengedni, ő hívhat rád rendőrt ha nem teszed, okoska...
2021. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

16: Mért vagy ilyen dühös?

Mért alázol és utasítgatsz másik embereket?

2021. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17 Mert nem bírom a fennhangon hirdetett blődséget!
2021. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

18:


Pedig a "normálisnak levésnek" pont az a kritériuma, hogy kibírd, hogy nem utasítgatsz másokat, nem alázod őket és kibírod kiborulás nélkül, hogy valaki beszámol a saját tapasztalatáról.


Nem vagyok dühös, nem támadtam neki senkinek, nem utasítgattam senkit.

Te teszed ezeket és én vagyok a nem normális? XD


Gondolkodjál...

2021. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!