Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben házat venni így...

Debrecenben házat venni így lehet?

Figyelt kérdés

Debrecenben valamikor tudnék venni kertes házat valami bentebbi részen ha nem vagyok milliomos? Most attól eltekintve, hogy emeletes vagy földszintes.

Most még csak egyetemista vagyok, szóval nem tartok ott, de azért foglalkoztat a téma.

Fontos nekem a közlekedés, hogy a főbb dolgok közel legyenek. Józsa, Csapókert, Tócóvölgy, Tócoskert és ehhez hasonlók nem érdekelnének. A Nagyállomás környékét is kizárnám.

A legmegfelelőbb lenne valahol a villamosvonal mentén, vagy ha nincs villamos, busz jó lenne ha lenne. Ami jobban megfelelne nekem és szívesebben laknék ott, az a Nagyerdő és egyetem környéke, pontosabban Martonfalvi utca, Poroszlay, Simonyi út, Bolyai utca esetleg Kartács utca, a belvárosi részek, a Kölcsey Központhoz, Fórumhoz közel. A 2-es villamos és 1-es villamos vonalán mondjuk bárhol (kivéve Nagyállomás). Azért írtam néhány konkrét utcát, mert hirtelen ez jutott eszembe. A lényeg: villamos és/vagy busz mentén és kerttel.


Most még csak álmodozok ilyesmiről mert egyetemista vagyok, nemsokára végzek. Szóval ha nem vagyok milliomos, akkor vehetnék valaha ilyesmi környéken kertes házat? Olyat, amit nem kell felújítani.

A villamosvonal mentén egyáltalán vannak kertes házak? Persze előfordul, de úgy látom, inkább panelek.


Két részre bontanám a kérdést: vehetnék-e ilyen területeken önálló kertes házat, ami tényleg csak az enyém?


Lehet még korai ezen gondolkodni, de újabban egyre inkább foglalkoztat a téma. Azt tudom, hogy Debrecenben nagyon megdrágultak az ingatlanok, egymás után épülnek a luxus lakóövezetek (University Residence az egyetemnél, a Postakertben KV Lakópark, a belvárosban a Párizsi Udvar) meg a milliomosoknak nagy villáik is vannak a Nagyerdőnél, meg ugyebár új strand épült, tele van cégekkel a város (NI, ITSH, BT, BMW gyár), nemzetközi iskola épül. Szóval úgy látom, hogy sokaknak kifejezetten nagy fizetése van meg ott vannak a tehetős külföldiek is. Mivel van kereslet a nagyon drága házakra is, meg évente jönnek az egyetemisták, és ugye állandóan fejlődik minden, ezért ha én nem leszek milliomos, akkor lemondhatok róla, hogy egy kertes házam legyen az általam preferált környékek valamelyikén? Hitel nélkül lehetetlen? Ha esetleg bevállalom, hogy felújíttatok egy régit, akkor lehet?


Havi 200 ezres fizetésből gondolom nem. Ha lenne havi 300 ezer, akkor esetleg? Havi 400 ezer? (Hihetetlen hogy lenne ennyi, de mindegy)



2021. jan. 17. 20:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszolónak reagálva: még pontosan nem tudom, de a nyelvtudásommal szeretnék elhelyezkedni mert 3 nyelvből van felsőfokúm, nyelvszakot végeztem, illetve tolmács-fordítóit. Jelenleg egy nyelviskolában helyezkedtem el, de nem főállásban. A jövőben tanítani (nyelviskolában és magánban) és fordítani szeretnék, akár mindkettőt párhuzamosan. A másik opció valamilyen céges munka lenne egy BT, NI vagy hasonló vállalatnál, olyan, ahol használhatom az idegen nyelveket.
2021. jan. 17. 22:03
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt hiszed hogy Józsa vagy Csapókert olcsó, akkor rettentő nagyot tévedsz! Talán a Kerekestelep a repülőtér közelsége miatt; talán.

(különben olvasgasd szorgalmasan a hirdetéseket, néha-néha ki lehet fogni alkalmi vételt, de vizsgáld felül az álmaidat, és szinkronizáld a ágyakat a lehetőséggel!

2021. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
*vágyakat
2021. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Egymagadnak nincs szükséged mindjárt kertes házra, elég egy lakás is. Amikor már lesz valakid, akivel együtt akarsz házat, ketten összerakjátok, nem egyedül kell.
2021. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Szabad megkérdezni, hogy melyik az a 3 nyelv?

Különben nem kell egyből szuper házat venni, összeérik az magától lassabban is!

Érdemes végig olvasnod a Debrecen 2030 című kiadványt, ebből megtudod hogy merre milyen fejlesztések lesznek... érdemes végig olvasni.

a két új villamosvonal a 24-25 oldal utáni térképen pirossal és kékkel van jelölve...

[link]

2021. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
37%

@15


Azért nem kell elhinni mindent, amit egy ilyen propaganda kiadványban olvasol. Az agglomerációs központot már évek óta ígérgetik, már kész kellene lennie, mégis továbbra is a város leggyalázatosabb pontjait megtestesítő buszvég és Nagyállomás látja el ezeket a feladatokat, múlt századi színvonalon.

2021. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%

"Egymagadnak nincs szükséged mindjárt kertes házra"

Persze hogy nincs, arra csak a felső kasztnak van szüksége, a többi menjen az életellenes galambdúcba, kádárkockába. Szóval kérdező, ha nem vagy újgazdag, akkor nem érdemled meg.

2021. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem nem érdemli meg, hanem fölösleges ezzel frusztrálnia magát.
2021. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

16: vélhetően az Intermodális központról szerettél volna írni...

Persze aki összekeveri a PR. anyagot egy városprojekttel, annak úgyis mindegy.

2021. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
Ja, tehát akkor egy PR anyagban félre lehet vezetni az embereket, jó tudni.
2021. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!