Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben házat venni így...

Debrecenben házat venni így lehet?

Figyelt kérdés

Debrecenben valamikor tudnék venni kertes házat valami bentebbi részen ha nem vagyok milliomos? Most attól eltekintve, hogy emeletes vagy földszintes.

Most még csak egyetemista vagyok, szóval nem tartok ott, de azért foglalkoztat a téma.

Fontos nekem a közlekedés, hogy a főbb dolgok közel legyenek. Józsa, Csapókert, Tócóvölgy, Tócoskert és ehhez hasonlók nem érdekelnének. A Nagyállomás környékét is kizárnám.

A legmegfelelőbb lenne valahol a villamosvonal mentén, vagy ha nincs villamos, busz jó lenne ha lenne. Ami jobban megfelelne nekem és szívesebben laknék ott, az a Nagyerdő és egyetem környéke, pontosabban Martonfalvi utca, Poroszlay, Simonyi út, Bolyai utca esetleg Kartács utca, a belvárosi részek, a Kölcsey Központhoz, Fórumhoz közel. A 2-es villamos és 1-es villamos vonalán mondjuk bárhol (kivéve Nagyállomás). Azért írtam néhány konkrét utcát, mert hirtelen ez jutott eszembe. A lényeg: villamos és/vagy busz mentén és kerttel.


Most még csak álmodozok ilyesmiről mert egyetemista vagyok, nemsokára végzek. Szóval ha nem vagyok milliomos, akkor vehetnék valaha ilyesmi környéken kertes házat? Olyat, amit nem kell felújítani.

A villamosvonal mentén egyáltalán vannak kertes házak? Persze előfordul, de úgy látom, inkább panelek.


Két részre bontanám a kérdést: vehetnék-e ilyen területeken önálló kertes házat, ami tényleg csak az enyém?


Lehet még korai ezen gondolkodni, de újabban egyre inkább foglalkoztat a téma. Azt tudom, hogy Debrecenben nagyon megdrágultak az ingatlanok, egymás után épülnek a luxus lakóövezetek (University Residence az egyetemnél, a Postakertben KV Lakópark, a belvárosban a Párizsi Udvar) meg a milliomosoknak nagy villáik is vannak a Nagyerdőnél, meg ugyebár új strand épült, tele van cégekkel a város (NI, ITSH, BT, BMW gyár), nemzetközi iskola épül. Szóval úgy látom, hogy sokaknak kifejezetten nagy fizetése van meg ott vannak a tehetős külföldiek is. Mivel van kereslet a nagyon drága házakra is, meg évente jönnek az egyetemisták, és ugye állandóan fejlődik minden, ezért ha én nem leszek milliomos, akkor lemondhatok róla, hogy egy kertes házam legyen az általam preferált környékek valamelyikén? Hitel nélkül lehetetlen? Ha esetleg bevállalom, hogy felújíttatok egy régit, akkor lehet?


Havi 200 ezres fizetésből gondolom nem. Ha lenne havi 300 ezer, akkor esetleg? Havi 400 ezer? (Hihetetlen hogy lenne ennyi, de mindegy)



2021. jan. 17. 20:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
49%

A Debrecen 2030 nem PR anyag, hanem egy fejlődési irányt mutató 10 évre előretekintő vázlat! (érdekes olvasmány, másnak is javaslom elolvasni!)

Az a gond, hogy Magyarországon nem sok városról (pontosabban egyetlenegyről sem) lehet elmondani, hogy "ki van találva", és kidolgozott, megtervezett koncepció mentén tervezi a jövőjét.

Nagyon nem véletlen, hogy Debrecenről meglepően sok külföldi szaksajtó ír, és mindenhol van hivatkozás a 2030-ra, mint a tervezett jövő projektjére!

Pontosan ez az előrevetített fejlődés viszi a városba a rengeteg befektetőt, mert van konkrét jövőkép! Tény, hogy sokat dobott a BMW ottani gyárépítése a város lehetőségein, de az sem véletlen hogy oda ment! Nem a magyar kormányon múlt a helyszín kiválasztása, mert azon a BMW évekig vekengett, és kereste a legjobb helyszínt! Ez a nemzetközi bizalom érződik az ingatlan árakon, amik szédületes sebességgel ívelnek felfelé!

Én nagyon szeretném ha Miskolc, Pécs, de leginkább Szombathely végre "ki lenne találva", és megindulnának Debrecen után, mert ettől a poshadt állóvízből már nagyon elegem van!

2021. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Te mondtad erre, hogy PR anyag. Én voltam a hülye, hogy elhittem, amit a város hivatalos YouTube csatornáján promóztak. Ezek szerint csak egy reklám anyag volt, és 180 oldalas pdf fájlokat kellett volna bújnom, hogy megtudjam igazat mondanak e.


Fejlődik a város, de rohadt lassan. A Sámsoni útat is már 20-30 éve 4 sávosítani kellett volna, most tartunk ott, hogy talán idén neki kezdenek egy szakasz fejlesztésének.


A Nagyállomás esetében meg most tervezgetik, hogy hogyan is legyen majd. Ezeket is már rég fejleszteni kellett volna. A buszvégen nem tudnak leparkolni a buszok, a sofőröknek állandóan centizgetni kell, meg pontosan kiszámolni, hogy mikor álljanak be, van olyan busz, ami nem is onnan indul.


Az is jó képet fest a városról, amikor vakaki megérkezik a Nagyállomásra, ahol egy lepukkant szocreál épület fogadja, zsebmetszőkkel meg prostikkal.

2021. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
41%

22: a Külső-Sámsoni út szuper 2x2 sávos, a belterületi építése ez évben folytatódik.

A Nagyállomás/Intermodális tervei már ezelőtt vagy 5 évvel elkészültek - aztán időközben kiderült, hogy jobb újratervezni az egészet, mert amikor a tervek készültek még nem volt BMW, nem volt Déli-Ipari park, a Debreceni Repülőtérnek tized ennyi forgalma volt, akkor még szó sem volt arról, hogy a villamost ki kell vinni a reptérig, hogy nehogy úgy járjon mint a Liszt Ferenc, és sok mindenről nem volt szó még akkor.... ezek mind nagyon nagy hatással lesznek az új Magyállomásra! (A Régi Nagyállomást a földig bombázták, ezért ven most ez a szoc. reál vacak)

A Távolsági Buszvég valóban mocsok és lepusztult, de amíg nincs kész az új Intermodális, addig ott marad.

2021. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
74%

2x2 sávos, de ezzel csak azt érték el, hogy biztonságosabban lehet megérkezni reggelente Debrecen határába, ahol feltorlódik a sor, mivel a Debreceni szakasz volt problémásabb, már 15 éve is.


Mindegy, nem az volt a mondandóm lényege, hogy egyáltalán nem fejlődik Debrecenben, csak valaki ne az alapján válasszon házat, hogy most mit ígérnek arra a környékre, mi lesz 2030-ig.


2014-ben arról volt szó, hogy a Vértesi úti vasúti átjáró megszűnik és aluljáró épül a helyette 2016-2020 között. Most odáig jutottak, hogy felújították az átjárót és majd valamikor építenek helyette felüljárót (nem aluljárót). Mikor a 90-nes évek végén a Sámsoni úton laktunk már akkor időnként kijártak méregetni, volt szó körforgalomról, aluljáróról, felüljáróról. Most úgy tűnik végre megvalósul, bár már ott is rebesgetik, hogy mégsem aluljáró.


Mindeg, mégegyszer mondom, nem azt mondom, hogy nem fejlődik a város, csak ilyen tervezetekre ne alapozzon, pláne ebben a bizonytalan helyzetben.

2021. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, mit értetlenkedsz kérdező, mikor a neten 5 perc alatt meg tudod néz a házak árait. Azért, mert valami nem belváros, még nem lesz olcsó, sőt, a, Csapó kert, pl. a Veres Péter utca környékén kifejezetten drága.


De tök mindegy, hol akarsz házat venni Debrecenben, az mindenhol drága lesz, alsóhangon 40-50 millió. Nem a "szorgalmas fiatalok" vesznek családi házat a városban, hanem azok, akik örökölnek/kapnak szülői segítséget, ez az igazság, havi 2-300 ezres fizuval sosem fogsz ilyen drága házra hitelt kapni egyedül, de átlag fizuval, segítség nélkül még ketten is nehéz.


Debrecen drága város, sajnos.

2021. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!