Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben házat venni így...

Debrecenben házat venni így lehet?

Figyelt kérdés

Debrecenben valamikor tudnék venni kertes házat valami bentebbi részen ha nem vagyok milliomos? Most attól eltekintve, hogy emeletes vagy földszintes.

Most még csak egyetemista vagyok, szóval nem tartok ott, de azért foglalkoztat a téma.

Fontos nekem a közlekedés, hogy a főbb dolgok közel legyenek. Józsa, Csapókert, Tócóvölgy, Tócoskert és ehhez hasonlók nem érdekelnének. A Nagyállomás környékét is kizárnám.

A legmegfelelőbb lenne valahol a villamosvonal mentén, vagy ha nincs villamos, busz jó lenne ha lenne. Ami jobban megfelelne nekem és szívesebben laknék ott, az a Nagyerdő és egyetem környéke, pontosabban Martonfalvi utca, Poroszlay, Simonyi út, Bolyai utca esetleg Kartács utca, a belvárosi részek, a Kölcsey Központhoz, Fórumhoz közel. A 2-es villamos és 1-es villamos vonalán mondjuk bárhol (kivéve Nagyállomás). Azért írtam néhány konkrét utcát, mert hirtelen ez jutott eszembe. A lényeg: villamos és/vagy busz mentén és kerttel.


Most még csak álmodozok ilyesmiről mert egyetemista vagyok, nemsokára végzek. Szóval ha nem vagyok milliomos, akkor vehetnék valaha ilyesmi környéken kertes házat? Olyat, amit nem kell felújítani.

A villamosvonal mentén egyáltalán vannak kertes házak? Persze előfordul, de úgy látom, inkább panelek.


Két részre bontanám a kérdést: vehetnék-e ilyen területeken önálló kertes házat, ami tényleg csak az enyém?


Lehet még korai ezen gondolkodni, de újabban egyre inkább foglalkoztat a téma. Azt tudom, hogy Debrecenben nagyon megdrágultak az ingatlanok, egymás után épülnek a luxus lakóövezetek (University Residence az egyetemnél, a Postakertben KV Lakópark, a belvárosban a Párizsi Udvar) meg a milliomosoknak nagy villáik is vannak a Nagyerdőnél, meg ugyebár új strand épült, tele van cégekkel a város (NI, ITSH, BT, BMW gyár), nemzetközi iskola épül. Szóval úgy látom, hogy sokaknak kifejezetten nagy fizetése van meg ott vannak a tehetős külföldiek is. Mivel van kereslet a nagyon drága házakra is, meg évente jönnek az egyetemisták, és ugye állandóan fejlődik minden, ezért ha én nem leszek milliomos, akkor lemondhatok róla, hogy egy kertes házam legyen az általam preferált környékek valamelyikén? Hitel nélkül lehetetlen? Ha esetleg bevállalom, hogy felújíttatok egy régit, akkor lehet?


Havi 200 ezres fizetésből gondolom nem. Ha lenne havi 300 ezer, akkor esetleg? Havi 400 ezer? (Hihetetlen hogy lenne ennyi, de mindegy)



2021. jan. 17. 20:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Attól is függ, hogy mennyit tudsz félretenni a fizetésből, meg hogy egyáltalán mennyi idő múlva akarnál házat venni, mekkora önrésszel (ha az is van egyáltalán). Ha egy ideig még otthon laksz, könnyebb lesz félretenni, mint ha albérletet is kell fizetned és úgy spórolni.
2021. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Sikerült kiválasztanod a legdrágább környékeket... Sztem nézegess olcsóbb környékeket, ha se önerő, se örökség.
2021. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Bébi, azon a környéken amiről te beszélsz, csak a telek 50-500 millió forint! És akkor még sátorban laksz a villamos vonal mentén a telkeden.
2021. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Lilaködös álmodozás....


Hacsak nem nyered meg a lottóötöst...

2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi leszel ha végzel?
2021. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Hát nézd meg, mennyiért árulnak ott!

Se a családi vagyoni helyzetedet nem ismerjük, se a kínálatot.

2021. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

80-150 milliód legyen zsebben.

Én a Hatvani Istvánon pár éve még 20 M-ért megcsíptem egy 90m2-es lakást, most 45 M lenne. És ez csak egy társasházi lakás.

Ennél is nagyobb nehézség a számodra, hogy a Bolyai-Hatvani-Poroszlay környékén önálló családi ház alig van, jellemzően társasházakkal beépített utcák. Szinte egy kezemen meg tudom számolni az itteni önálló családi házakat, tehát nagy mázli kellene, még az ártól függetlenül is, hogy ezekből meg tudj csípni egyet.

A Simonyin meg a Nagyerdei körúton vannak szép házak, garantáltan 100 millió fölötti tétel bármelyik.

Szóval gratulálok, jó ízlésed van, már csak a 100 millió kp kell hozzá beugrónak, onnan már megoldod hitelből ami még hiányzik.

Tételezzük fel hogy most nincs megtakarításod, és mondjuk 20 év múlva meg szeretnéd venni a házat, most nagyvonalúan tekintsünk el tőle hogy 20 év alatt mennyit mennek az ingatlan árak, akkor 20 év az 240 hónap, 100 millió megtakarításhoz le kell tenned havi 420 ezret 20 éven át. Közben azért lakj is valahol és kaját is vegyél. Hajrá! :)

2021. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Ami biztos: jó ízlésed, és nulla realitásérzéked van...:)))

A 3-as versenyző megmondta a valódit...

Mondanám, hogy lottózz, de ahova te menni akarsz, oda egy skandináv telitalálat is kevés!

Vegyél lakást olyan helyen, ahol most (még) nincs villamos. A Tócóskert, a Tócóvölgy is villamost fog kapni - azonnal felmegy a lakás ára!!!

Meg a Repülőtérre is villamos fog járni...

Csak szólok!

2021. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Esetleg valamilyen másik környéken olcsóbb lenne kertes ház? Úgy értem, hogy nem külváros de nem is annyira központi rész.

Hogy tényleg bent a városban, de nem feltétlenül pontosan a villamos mellett. Szóval valami köztes állapot, ami nem Józsa meg Tócoskert távolságra van magától Debrecentől, de nem is a legközpontibb rész.


Én főleg azokat az utcákat ismerem, amiket írtam a kérdésben, de lehet van más is, ami megfelelne az elképzelésemnek, csak nem tudok róla. Vagy tulajdonképpen ha kertes házat akarok, akkor ez a 2 lehetőség van: vagy belváros/Nagyerdő hatalmas pénzekért, vagy messzebb a várostól (Józsa, Tócoskert, Csapókert) olcsóbban?

Van köztes megoldás?

2021. jan. 17. 21:51
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as, honnan tudod, hogy lesz a reptérnél meg a Tócoskertben villamos? Ez valami vicc? Én még senkitől se hallottam és a neten se láttam. Nincs az ahhoz túl messze?
2021. jan. 17. 21:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!