Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Covid után külföldre költözö...

A Covid után külföldre költözöm, ti melyiket ajánlanátok a következőek közül és miért?

Figyelt kérdés
Salzburg, Tirol a munkalehetőségek miatt (egészségügyi végzettség honosítva van Ausztriában) Karintia a többihez olcsóbb bérlési lehetőségek miatt szimpatikus, de rossz a vonatközlekedése Magyarországról, Bajorország mert a legszimpatikusabb.

2021. jan. 21. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem teljesen mindegy?

Úgyis csak dolgozni fogsz..

2021. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%
Én Stájerországban vagyok. Nincs túl messze Magyarországtól, a vonatközlekedés is jó, az albérlet árak kifejezetten alacsonyak, ehhez képest a fizetés teljesen jó, talán így több marad meg, mint pár gazdagabb helyen, ahol hiába több a fizetés, de a lakbér is drágább lenne. Nem ez a leggazdagabb környék, az tény.
2021. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem teljesen mindegy?


Úgyis csak dolgozni fogsz.."


Egyáltalán nem mindegy, hiszen pl Tirolban több munkalehetőség van, a fizetés is magasabb,de a lakásbérlés is magasabb, más paraméterek, ez a válasz nem hasznos.


"Én Stájerországban vagyok. Nincs túl messze Magyarországtól, a vonatközlekedés is jó, az albérlet árak kifejezetten alacsonyak, ehhez képest a fizetés teljesen jó" Stájerországgal az a bajom, hogy csak napi 1 közvetlen vonat megy Grazba(tehát annyira nem jó a vonatközlekedés) illetve a hegyeket szeretem, ott meg leginkább csak Grazban vannak lehetőségek, az meg azért nem tiroli hegyek.De gondolkodom majd rajta,köszi az infót.

2021. jan. 21. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Egyrész: miért mész ki? Másik. Ha menni akarsz, akkor nem értem mi köze a covidnak hozzá. Most is lehet menni nyugodtan, ha van meló.
2021. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"Egyrész: miért mész ki? Másik. Ha menni akarsz, akkor nem értem mi köze a covidnak hozzá. Most is lehet menni nyugodtan, ha van meló." Nem ez volt a kérdés, nem hasznos válasz.
2021. jan. 22. 06:07
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Én Tirolt ajánlom. Tényleg meg lehet ott élni és amúgy a kedvenc tartományom, nagyon szép.
2021. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Én Tirolt ajánlom. Tényleg meg lehet ott élni és amúgy a kedvenc tartományom, nagyon szép".


Törölt én is imádom,nagyon szép,jó levegő, fejlett, sok munkalehetőség, a gond, hogy drágább pl Karintiához képest a bérlés,illetve legmesszebb van magyarból.

2021. jan. 24. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az hogy messzebb van ettől az országtól az inkább előny mint hátrány.
2021. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Karintiát azért sem ajánlom, mert ott még a szokásosnál is nácibbak az osztrákok. Épp pár hete történt ismét, hogy vandálok lefújták a kétnyelvű német-szlovén táblák szlovén részét és ez egy folyton előforduló eset.

Ezenkívül osztrák viszonylatban az egyik legszegényebb tartomány, viszonylag kevés lehetőséggel.

Nem tudom, mit szeretnél dolgozni, de szerintem Ausztrián belül a Linz és Salzburg közötti vidéken van a legtöbb munkalehetőség, ez egyébként az ország legfejlettebb térsége is, fejlett gazdasággal. Tirol is gazdag persze, de ők elég rendesen a turizmustól függenek, ami jelenleg ugyebár nincs a legjobb helyzetben. Persze ha te a turizmusban szeretnél dolgozni, akkor irány Tirol, de ilyen szempontból se rossz választás Salzburg.

Én egyébként jelenleg Linzben élek, de előtte Grazban voltam. Ugyanaz a véleményem, mint neked. Stájerország hegyes-völgyes része gyönyörű, de az messze van Graztól. Grazot mindig is perifériának éreztem és ezt nagyon sajnálom, mert egyébként gyönyörű és élhető város, de maga Stájerország eléggé lepukkant Ausztria többi részéhez képest, ráadásul nagyon kevés a (jó) munkalehetőség, a tömegközlekedés pedig egyébként szintén szörnyű abban a tartományban, főleg egy Felső-Ausztriához képest.

2021. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!