Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy 1 fok növelés...

Igaz az, hogy 1 fok növelés 6%-os növekvő fűtésköltséget eredményez?

Figyelt kérdés
Szvsz ez exponenciális, tehát 20 fok fölött már lehet 1 fok emelés 10-15% pluszt fog jelenteni.
2021. febr. 9. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy az. A természetes alapú logaritmust koveti.
2021. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem logaritmikus, exponenciális, hanem lineáris a követés. Pontosan úgy szól a tézis, hogy 20 C belső hőmérséklet felett miben egyes C fok 5% költségnövekedést okoz ( a 20 C fokon mért költségeket alapul véve). A linearitás abból adódik, hogy mind a "k" és "lambda" tényezők egyenesen arányosak.
2021. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne kuruzsoljatok már bakker.

A hőveszteség lineárisan nő a külső és belső hőmérséklet különbségével.

Ha a kinti ÁTLAGhőmérséklet -10 fok, akkor a benti 20 fok és 21 fok között csak 3% (delta T 30-ról 31 fokra nő), de ha kint +10 fok az átlaghőmérséklet akkor már 10% (delta T 10-ről 11 fokra nő)

2021. febr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a K érték már egy ideje U nak hívják kollega
2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már csak egy ilyen régi vágású motoros vagyok. Hogy azért én is pontosítsak, kis "k", és nagy "U", mindegyik ugyan azt jelöli. 8-10 éve még napi szinten használtam a "k" értékeket az összetett szerkezetek szigetelési képességének meghatározásakor, azóta irányt váltottam szakmán belül.
2021. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, kis k, csak a túl okos telefon belerondított😁 mi lett az új szakmai irány?
2021. febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épületgépészet, hőszivattyúk, napelem, energiaellátás, folyadékhűtő rendszerek. Azért néha kísért a múlt, ha valamelyik régi ügyfél nagyon, nagyon "meggyőző", akkor felveszem még a pallér sapkát. Erre mondják, van az a pénz..
2021. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!