Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Előny vagy hátrány a távfűtés?

Előny vagy hátrány a távfűtés?

Figyelt kérdés

Hogy viszonyultok a távhős lakáshoz? Van akinek egyből kizáró ok, de hallottam olyanról aki pont az ellentéte.

Indoklást is kérek


2021. febr. 12. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Előny. Kényelmes, gondnélküli. És még meleg is van. Most is.
2021. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eddig saját tapasztalataim alapján a konvektoros fűtés volt a legolcsóbb, az előző lakásom 36 nm volt, 1 konvektorral fűtöttünk, maximum 5000 Ft volt télen is a fűtés, fűtés nélküli időszakban meg a gáztűzhelynek nagyon minimális gázfogyasztása volt, azt hiszem kB 1000 ft az alap díj, azt fizettük... Viszont ott a melegvíz villany bojlerről volt, az kB 3-5000 Ft /hó (3 fős családnál), és nem volt túl komfortos, mert gyakran várni kellett a melegvízre amíg a bojler felmelegítette.


Mostani lakásomban 54 nm panelben távhő van, ez havi 10000 Ft, benne van a vízmelegítés is, nincs olyan, hogy ki fogy a melegvíz, lehet kádban fürödni, mosogatni stb, komfortos. 1 db radiátort cseréltettünk esztétikai okokból, az 70000 Ft volt, de nem feltétlenül lett volna rá szükség... Fűtési időben nagyon jó meleg van.


Szüleim 35 nm lakásban laknak, náluk Mika kazán van, kellett már náluk 2 radiátort cserélni, mert kilukadtak, meg a kazánt is egyszer kellett cserélni turbósra, és minden évben javítani kell, mert elromlik... Meg minden évben átmosatni, ellenőriztetni a rendszert, éves szinten a javításra/karbantartásra 100000 Ft biztosan elmegy, a havi gáz számla meg kB 10000 Ft körül van náluk.


Nagymamámnál 60 nm lakásban is gáz kazán van, neki is kell évente ellenőriztetni, az kB 10e Ft, a havi gáz számla általány díja 10000 Ft, csak langyos a melegvíz a fürdőszobájában, és lassan ér el oda, mert a lakás másik felében van a kazán, nála hideg van a lakásban 19-20 fok maximum, és a kazán is elromlott már párszor (1998-as junkers gyártmány), annak a javítási költségét nem tudom de nem olcsó..


Igy ezek alapján a távhővel inkább pozitív a kapcsolatom, tehát (nekem) előny. Amióta itt lakom egy fél napra volt csak melegvíz kiesés és 1 éjszakára fűtés kimaradás csőtörés miatt, de az meg nem az én gondom.

2021. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Előny. A lakást befűti teljesen és sokkal olcsóbb mint a társai (gáz, fa, elektromos fűtés stb.)

És biztonságos. A gáznál, fánál meghalsz ha valami gond van, távhőnél maximum a forró víz folyik a padlóra

2021. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
A valoságban nincs igazi hátránya a távfútésnek. Pont ugyan olyan hőtermelő mint bármelyik másik. A gond általában az hogy a távfütéses lakádok nagy része őreg nagyon rosz gépészeti rendszerrel, igy szabályozhatattlan és drága.
2021. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
távhő a legjobb. Nekem 5000 ft a távhő 40 m2-re
2021. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A távhő lenne a legjobb valóban, egyenletes meleg, nagyon jó komfortos érzet. De én utálom a panel lakásokat, hogy mindent hallasz a szomszédtol, én egy évig laktam panelben, de nem bírtam megszokni.


Ugyanakkora (82m2) teglaba költöztünk, itt abszolút nem hallom a szomszédot soha egyiket sem, viszont télen nem tudok olyan jó egyenletes meleget csinálni, viszont ha nem vagyunk itthon, akkor leveszem 20 fokra és nem ketyeg egész nap a cirkó.

2021. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2, 5: Hol ilyen olcsó a távhő?

Ennek általában a két-háromszorosa díjakat szoktam olvasni itt.

2021. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"2, 5: Hol ilyen olcsó a távhő?"


Ahol be van hőszigetelve a ház és egyedi mérős távhők vannak (meg az ablakok is modernek) ott szinte ingyen van a távhő

2021. febr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69 nm, 12.500 huf a távhő + melegvíz hődíj. Meleg van és 4 év alatt egyszer volt nappal melegvíz hiány.
2021. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Panelban bérlek most, távhő van. Kiváló, nagyon kellemes meleg van, és kevesebbet fizetünk fűtésre és melegvízre, mint akinek saját gázkazánja van.
2021. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!