Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözéskor ház kiürítése?...

Költözéskor ház kiürítése? Aki már költözött ki családi házból, hogy sikerült minden cuccnak helyet találni?

Figyelt kérdés
Nagyból kisebb házba fogunk költözni, és van egy régebbi hétvégi lak is, szóval elvileg lenne hely, gyakorlatilag azok is eléggé tele vannak. Nálatok mivel járt, hogy zajlott a költözés?

2021. febr. 15. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz!

Mindenképpen válogasd át a holmidat, szelektálj és csak annyit vigyél az új lakásba, amennyi belefér. A többit értékesítsd vagy ajándékozd el, de ne költöztesd!

2021. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyobb lakásból kisebbe költöztünk, kidobtunk, eladtunk mindent, amire nem volt feltétlen szükségünk. Pl volt egy nagy U alakú kanapénk. Tudtuk, hogy az új nappaliba nem fog beférni, így mindenestől eladtuk és vettünk egy kisebbet.
2021. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez kifejezetten jó alkalom a lomtalanításra, minden fölösleges (egy éve nem használt) dolgot vagy eladni vagy ha rosszabb állapotban van, kidobni.
2021. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, te is tudod a választ: ha egy kisebb házba akarod bezsúfolni a nagyobb ház összes cuccát, akkor miért költözködsz??
2021. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg felesleges cuccot tud az ember az évek alatt felhalmozni. Én azt hittem sosem lesz vége a selejtezésnek, de végül egészen jót tett a lelkünknek a frissítés.

Elkezdtük a tárolónkkal, amit évek óta nem vettünk elő, azokat elajándékoztuk, kidobtuk. A szerszámokat selejteztük, a régi bútorokat kitettük az utcára, hogy már hívunk egy lomist másnap. Hát másnapra minden eltűnt... :D Az eladható bútorokat eladtuk, volt amit a vevővel boltoltunk el, mert neki pont jól jött. Végül a konyhai cuccok közül is elajándékoztunk, leselejteztünk egy csomót és a ruháinkat is átnéztük.

Még beköltözésnél, kipakolásnál is megtettük kb. ugyanezt, ha valamit nem tudtunk belogisztikázni sehova. Lelkiállapot függő volt, hogy ezt hogyan emésztettem meg éppen. Valamelyik nap nagyon el voltam keseredve, hogy még ettől is meg kell válni, meg ettől is... Másnap meg teljesen be voltam lelkesedve és olyan ütemben dobáltam ki mindent, hogy csak pislogtak körülöttem.

2021. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!