Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hétvégiházat, lakatlan családi...

Hétvégiházat, lakatlan családi házat, mennyire kell befűteni, hogy ne faggyanak szét a csövek, ne dohosodjon be?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A dohosodás több mindentől függ, a víz fagyáspontját gondolom tudod. De vészhelyzetben ha kicsit nyitva hagyod a csapot az is segít.
2021. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

3 fok elég, de a dohosodást csak légáramlással lehet megelőzni.

A boltokban kapható mennyezetventillátoroknak van téli forgásiránya is..ez azt jelenti, hogy "fordítva" forog, és a levegőt a falak mellett nyomja lefelé. Elegendő a leglassúbb fokozat, alig fogyaszt, és nem dohosodik a hideg lakás. Ha minden ajtót nyitva hagyod, akkor elég ventillátor. Éjjel-nappal mehet bátran, fél év sem számít.


Mi ezt tettük éveken át.

2021. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 benboglar ***** válasza:
Ha nem lakott, hogyan fűtöd? El kell zárni minden vizet és a csövekből is leengedni, akkor nem lesz, ami elfagyjon ! A száraz lakás nem dohosodik, csak ha vizes, de a szellőztetés is akkor érdekes, ha már használatban van.
2021. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Róbert Benedek válasza:
Fagyásra a legjobb megoldás, ha a vízóránál elzárod a főcsapot, a házban pedig kinyitod. A dohosodás ellen fűtés nélkül nem sokat tehetsz. Viszont lehet venni páramentesítőt, ami összegyűjti a nedvességet. Tegyél minden helyiségbe legalább egyet, és ha megtelik cseréld.
2021. febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 librikus ***** válasza:
Éjjeli árammal feltöltős villanykályhánk van. Egész télen a legalsó fokra van beállítva. Így temperáljuk, hogy be ne dohosodjon az épület és megőrízzük a ház állagát. A vízet persze elzárjuk és leeresszük.
2021. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem praktikus, nem is igazán olcsó, de mi 10 - 15 fokra fűtjük a lakatlan házunkat, amely eladó, de még nem kelt el. Ki van téve néhány ceresit készülék is, hogy tuti ne legyen nedvesedés, dohosodás. Tanultunk a szomszédok hibájából, akik hasonló helyzetben elzárták a vizet, főtést és egy tél alatt bedohosodott a ház. (hozzá kell tenni, egész télen rá sem néztek a házra) Mi esetünkben van rokon, aki hetente benéz a házba, kiszellőztet, meglocsolja a szobanövényeket. Mi kb. havonta - kéthavonta megyünk a házba így télen. A téli időszakon kívül pedig havonta legalább 1-2 alkalommal, mintha hétvégi ház lenne. Mellesleg, hétvégi házunk is van, de az csak egy kicsi faház. Ott nem fűtünk, ám ceresit ott is van kitéve, ahogy illatosító is. Minden évben téliestünk. Elzárjuk a vizet a vízóránál, hazahozunk minden szövetneműt (ágyneműk, takarók, még a kerti szivacspárnákat és a ágymatracokat is, tehát mindent, ami beszívná a nedvességet)

(A családi házban a fűtés régi cirkó gázkazánról megy, 120 nm, kb. 8 - 15 ezer havonta a gázdíj)

2021. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dohosodásról, azt nem tudom mennyire nedves a levegő egy nem lakott lakásban de én itt a lakást naponta szellőztettem télen is mert csapódott le a víz az ablakok keretén és kezdett penészedni már pár nap után. (Németország, itt mintha nyirkosabb lenne a levegő mint Budapesten ahol előzőleg laktam)

szóval én akkor lennék nyugodt ha szellőzne vagy valahogyan kontrollálva lenne a páratartalom.

2021. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Körömcsiga ***** válasza:
100%
A vízóránál elzárni a vizet nem sokat ér, ha a csövekből nem engeded le a vizet... Max az elfagyott csövön nem fog ömleni a víz csak tavasszal. Nekünk a vizóránál olyan a csap, hogy elzáráskor ereszti le a vizet is az aknába. Dohosság ellen szellőzés, akár egy kis teljesitményű ventilatorral.
2021. febr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juliusz48 ***** válasza:
A lakásokban a pára jelentős része a leheletből kerül a levegőbe. Az üres házban csak a levegőben lévő korábbi pára csapódhat ki a hűlés közben erre való a ceresit. Fűtésre pont elég a legtöbb elektromos ventilátor fagymentesítő állása, de inkább le kell ereszteni a vizet és a pára mentesítésre költeni
2021. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!