Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meddig lehet egy lakást...

Meddig lehet egy lakást magára hagyni lakatlanul?

Figyelt kérdés

Budapesten bérlek egy garzont, de már három hete nem voltam a városban a koronavírus (és az elrendelt otthoni munka) miatt.

Amikor fent voltam utoljára akkor alaposan kiszellőztettem és őrlángon hagytam a konvektort. Lehet belőle baj ha még hetekig felé se nézek? Kb. 35 négyzetméteres, magas belmagasságú régi polgári lakás, régi nyílászárókkal és van a konvektor és a gázbojler miatt két szellőző is (gondolom ezeket ilyen esetben kötelező kiépíteni).


Attól félek, hogy bepenészesedhet esetleg az igazi szellőztetés hiányában, esetleg elfogy a konvektor miatt bent az oxigén (ez reális?)... Na meg hogy feltűnik valakinek hogy nem lakok ott és betörnek, mondjuk túl sok mindent nem tudnának elvinni...

Sajnos a tulaj sem budapesti és ő sem akar a város közelébe menni, tehát az nem játszik, hogy megkérjem arra hogy nézzen körül. Én meg aztán pláne nem akarok most tömegközlekedéssel órákat utazni arra, ha nem muszáj. Szerintetek lehet baj?



2020. ápr. 9. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha elmegyek az albiból hosszabb időre, áramtalanítok, teljesen elzárom a gázt. Igazából szerintem nem valószínű, hogy baj lesz, de én nem lennék nyugodt. Mint ahogy te sem vagy az, hiszen azért tetted fel a kérdést.
2020. ápr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fűteném a helyedben, felesleges. Nem lesz belőle semmi problémád. Sógor a lakásában 1 évben kb. két alkalommal van (télen, nyáron 1-1) mindez évek óta, 5-6 éve, nincs állagromlás. Nővérem lakása meg 2 éve áll üresen.

Konvektor miatt nem fogy el a levegő :D az kintről "vesz levegőt", ez a lényege, ezért van kidugva egy cső!

2020. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha elzárod az őrlángokat, olyan fagy már nem lesz, ami indokolná a gázkészülékek üzemkész állapotban tartását. A gázbojler kéményén át a lakásban megfelelő szellőzés valósul meg, befülledéstől nem kell tartani.
2020. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak csőtöréstől vagy talajvíztől penészednek ezek a házak.

De jobban tetted volna, ha elzárod az őrlángot is a konvektorban és a bojlerben is, sokat fogyaszt ahhoz képest, hogy semmit nem élvezel belőle.

2020. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Különben ha műanyag nyílászárók vannak, akkor valóban indokolt lehetne a szellőztetés. De nálam eredeti van, ott nem kell, elég, ami azokon átjut.
2020. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A bojleren lekapcsoltam az őrlángot, a konvektort hagytam, mert akkor még voltak kilátásban fagyok (bár úgyse fagyott volna meg már semmi).

Egyébként ez ilyen "béna" konvektor, nem parapeter. Bentről szívja az oxigént az ilyen szerintem.


Na mindegy, kicsit megnyugodtam a válaszok miatt. Csak kibír még 1 hónapot.

2020. ápr. 9. 10:53
 7/8 A kérdező kommentje:
parapeter = parapetes*
2020. ápr. 9. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
A parapetes is bentről szívja.
2020. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!