Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lépcsőházakban a villanykapc...

A lépcsőházakban a villanykapcsolón miért egy csengő képe található? Van kivétel?

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a kivétel.


a lépcsőházi kapcsolónak elvileg ugyanazt kell tudni, amit a csengő kapcsolónak. Azaz csak addig kell zárnia az áramkört, ameddig nyomják. (a lépcsőházi világításnál van egy automatika, ami ha jelet kap, akkor elkezd visszaszámolni és egy adott ideig égeti a lámpát)

Ilyen kapcsolót forgalmaznak csengő ábrával és a nélkül is.

Amikor valaki felrakta nálatok a kapcsolót a lépcsőházba, akkor vagy lusta volt keresni, vagy csak ilyen kapcsoló (csengőábrás) volt kéznél.

2008. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ilyen nem csak nálunk van, hanem úgy általában...oké magyar ember megérti, hogy az a villanykapcsoló...de egy külföldi csak egy csengőt lát rajta
2008. dec. 4. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
ebből is látszik hogy milyen intelibens is a magyar fajta a külföldinél mindenképp okosabb. a külföldi nemtud gondolkozni??
2008. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerinted a külföldi honnan tudná, hogy ez nálunk így van?! Nekem se jutna eszembe ekkora hülyeség, ha nem tudnám az igazat, mert már láttam olyat.


Nagymamáméknál is úgy van, hogy csengő jel van rajta. és egy idő után magától lekapcsol. Nem igazán értem én sem, de így van több helyen.

2008. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!