Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok a lepkeorc...

Mik a tapasztalatok a lepkeorchideával kapcsolatban? Mire figyeljek oda a tartásánál?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezeld úgy, mintha egy tűző napot nem kedvelő pozsgás növény lenne. Fény kell neki, de a direkt napfénytől megégnek a levelei. Vizet a vastag gyökérzet külső burka veszi fel, ezért elég lehet, ha spriccelővel permetezed a cserépben levő közeget meg az esetleg kilógó léggyökereket is. Sokan úgy oldják meg, hogy hetente egyszer vízbe állítják a cserepet 20-30 percre, majd kiveszik, hagyják kicsurogni a felesleges vizet. Ha díszcserépben van, akkor ne maradjon benne víz, ha alátét tál van a cserép alatt, abban se álljon a víz. Többet meg rá se nézz. Nagyon megtévesztő képzetek alakulnak ki az emberben, ha ránéz a vastag fénylő levelekre, azt hiszi, hogy víz kell neki, pedig dehogy. Rengeteg növényt tettem tönkre a túllocsolással. Láttam más olyan lepke orchideát, ami egy csaknem teljesen leeresztett redőnyű szobában volt hónapokon át, vizet csak a levegőből tudtak felvenni a 20-30 cm-es léggyökerek, és a növény élt !
2021. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szórt fényt igényel, páradús levegőt, tartósan nem állhat pangó vízben, a cserepe átlátszó legyen, mert a gyökereivel is asszimilál, csak akkor adjál neki több vizet, ha a levelei a zöld színből világosra váltanak, mert nem elég neki a levegő páratartalma. Ha a virágok lehulltak, ne vágd vissza a virágszárat, mert a következő idényben a hegyén hajt új virágokat.
2021. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy totálisan kiszámíthatatlan növények.

Itt is írják fölöttem hogy nem szereti a tűző napot, amit teljesen el is hiszek.... ezzel együtt nekem pl. csak a déli ablakban virágzik szépen, ahol tűzi a nap. :D

Anyósomnak van egy csomó, az összes ablakban (mármint minden égtáj felé néznek), van amit tűz a nap, van amit nem, mind gyönyörű.

Én nem szeretem, túl szeszélyes. Már nem egy elpusztult minden előzmény nélkül - a mellette levő viszont nem, tehát biztosan nem a fény, víz vagy tápoldat okozta, ezekből mind ugyanannyit kap.

Az biztos, hogy a pangó vizet nem szereti - én hetente szoktam locsolni kb, amikor a léggyökerek már fakók. Utána pár órával benézek a kaspóba, hogy áll-e alatta a víz.

Ami megvan, azt gondozom tovább, de kizárt hogy többet beszerezzek belőlük. :D

2021. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!