Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más is szokott otthon papucs...

Más is szokott otthon papucs nélkül mászkálni?

Figyelt kérdés

Én idáig mindig papucsban voltam otthon. Viszont eléggé befele dől a lábam ezért hamar kitaposom a papucsaim belsejét. Ez pedig nem egészséges. Más ortopédiai problémám is van, valószínű jót tesz ha mezítláb is vagyok.

Vettem már vékony talpú papucsot, de az meg műszálas volt ezért nagyon meleg. Hamar tönkre is ment, ráadásul csak csomagban láttam amiben mindenféle méret van feleslegesen. Már talpbetétet is ragaztottam a papucsba de az sem az igazi. Panelben lakom ezért meleg a padló, felfázni nem fogok.

Gondolkodtam hogy elkezdek zokniban vagy nyáron ful mezitláb mászkálni.

Vannak viszont ellenérvek. A a padló azért koszos. Porszívózom meg felmosok rendszeresen, de azért mégsem olyan tiszta hogy nyugodt szívvel felheverjek utána a kanapéra. Az ágyba sem túl higiénikus így beheverni, de azon legalább van lepedő meg a matracon is van mosható huzat. Az asztalra is fel szoktam rakni a lábam és hát ott van a nasim is meg ott kajálok. + Ha kicsit izzadtabb a lábam az látványos nyomot hagy a laminált padlón.

Lehet figyelgetnem kéne hogy mindig lekapom a zoknim ha leheverek vhova vagy nemtom.

Ti hogy vagytok ezzel?



#papucs #mezítláb #befeledőlőlábúkalapácsujjasharátemelkedésesemberkécske
2021. márc. 28. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Az elgondolásod szerint a lábboltozatod (lúdtalpad) még laposabb lesz. Viselj ortopéd betétes papucsot. Beszéld meg orvossal.
2021. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha az utcai cipőt leveszed a bejáratnál, akkor alapból nem lehet sokkal koszosabb a padló, mint a kanapé. Vagy mitől koszolódik a padló jobban?
2021. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2: ez egy elgondolkodtató kérdés.

Én úgy érzem hogy jobban koszolódik, de lehet hogy tévedek. Annó volt egy erős félévem, mikor a rengeteg munka és tanulás miatt alig takarítottam. Akkor ha végighúztam a kezem a padlón vastagon koszos lett a kezem. Meg gyűlt a morza és a porcica mindenhol. A kanapén ezt nem láttam. Persze mostmár hetente takarítok, max néha kimarad egy hét.

Néha bejönnek ismerősök cipőben, de nem gyakran. Lehet a kanapé csak simán elnyeli a port? Ha így van akkor már sokat elnyelt, 40 éves a kicsike. :-)

Egyébként a port jobban ki lehet porszívózni, amit a kissé izzadt lábammal rákenek már nehezen. Majd kipróbálom, veszek direkt fehér zoknit és meglátom mennyire koszolódik. :-)

2021. márc. 28. 19:14
 4/24 A kérdező kommentje:

1: harántemelkedésem van nem süllyedésem, állítólag jót tesz neki ha mezítláb mászkálok. Merevebb papucsok nyomják is a lábujjamat meg a lábfejem.

Tervezem hogy felkeresek egy komolyabb szakembert. Legutóbb az ortopédián nem nagyon izgatta a dolog a doktor urat. Én is néztem mindenféle ortopéd cipőket meg papucsokat. Majd jobban utánajárok a dolognak.

2021. márc. 28. 19:24
 5/24 A kérdező kommentje:
Egyébként most ajánlotta egy ismerősöm a kanapé védő huzatot. Gondoltam leírom ha más is féltené a kanapét. Aliexpressen vagy mindenféle.
2021. márc. 28. 19:29
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát de gondolj bele, a por ami leülepszik a padlóra az nyilván nem kerüli ki a kanapét, arra is rákerül.
2021. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az a fura, hogy valaki papucsban járkál otthon.
2021. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is fura. Én alapból nem szeretem mondjuk a papucsokat, nem jó velük járni, mert mindig úgy kell lépni, hogy ne essen le a lábról. Otthon meg pláne csak lazán akarok lenni, nem azzal foglalkozni, hogy hú most lehuppanok a kanapéra, de előtte le kell dobnom a papucsot.
2021. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

6: Lehengereltél a logikáddal. Nem jut eszembe ellenérv. Ha hazaértem melóból és nem csuknak le túlórázásért akkor egész este a te szavaidom fogok tűnődni. XD Valószínűleg igazad van.

7: Te meszítláb mászkálsz? Nem fura ledőlni az ágyba úgy hogy előtte a padlón volt a talpad? Vagy mindig megmosod előtte lábad? Ti is hetente mostok fel vagy gyakrabban?

2021. márc. 28. 19:41
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Nem fura, mondjuk én javarészt zokniban vagyok itthon, mert fázós amúgy a lábam :)


Heti kétszer szoktam felmosni, nekem nem fura, hogy felteszem a lábam. Ha a kertből jövünk be, és piszkos a kinti cipötől, akkor megmosom.

2021. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!