Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért a legnagyobb burzsujok...

Miért a legnagyobb burzsujok fűtenek fával, az egész környéket befüstölve?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyváros kertes családi házas övezetében lakom, ahol középosztálybeliek és gazdagabbak is laknak. A legtöbb háznál gázzal fűtenek, de megfigyeltem, hogy a leggazdagabb utca lakók közül többen is fával fűtenek, az egyikük ráadásul valami olajat is hozzá kever mert iszonyat büdös, tiszta korom a házuk teteje és a szomszédaik házteteje is. Én ugyan jó pár házra lakom tőlük, de télen szellőztetni nem tudok mert dől be a tömény füst. Egész ősszel vágják nekik a fát a fizetett embereik, hogy legyen elég télire, aztán meg ugye valakinek raknia is kell a tűzre, nem elég feltekerni a termosztátot fa tüzelésnél. Tényleg ennyivel olcsóbb a fa tüzelés a gáz helyett, hogy a leggazdagabb főburzsujok is rákényszerülnek a fa tüzelésre?

2021. márc. 30. 20:19
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
Nem lehet hogy a szemetüket is elégetik és azt érzed?
2021. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
én egy főburzsuj vagyok és a 350 m2-es házamba 2 kandalló is van, az inasom minden nap mindkét kandallóval tüzel plusz van egy kályha a Manchester terriereimnek is.
2021. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként attól hogy heti szinten kiírod ezeket a kérdéseket (más-más formában), még nem fog történni semmi sem.
2021. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Linkeld már be légyszi, mert én nem találtam ilyen kérdést és most tettem fel először.
2021. márc. 30. 21:28
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok linkleni, mert érdekes módon törölték a kérdéseidet.
2021. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nekem egy kérdésemet se törölték még.
2021. márc. 30. 21:40
 7/25 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fával tüzelni nem olcsóbb. Van aki nem tud váltani anyagilag gázra van aki a fára esküszik hogy jobban melegít. A 24 fok fával gázzal is annyi szerintem. Ez ilyen megszokás ha van pénze se akar változtatni. Vagy ki tudja.
2021. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem olcsóbb fával fűteni, kivéve, ha ingyen van a fa, vagy olcsón szerzi valahonnan. Nekem pl gázfűtés van, meg van egy cserépkályha a nappaliban. A kályha sugárzó meleget ad, meg hangulatos ahogy ropog, meg lángol a fa.
2021. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ezek viszonylag új építésú házak, volt lehetőségük választani, hogy milyen

fűtés rendszert építenek be, de ők a fatüzelést választották és mint írtam nem azért mert nincs pénzük gázra, mivel kőgazdag családokról van szó.

2021. márc. 30. 23:38
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. A legjobb, ha többféle fűtési lehetőség van. Nálunk is van gázkazán, cserépkályha, meg vegyestüzelésűnek kiépített rendszer. Lehet, hogy valami fával kapcsolatos dologgal foglalkozik és így ingyen jut tüzelőhöz. Mert egyébként a gáz olcsóbb, vagy legalábbis ugyanannyi, de kényelmesebb.
2021. márc. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!