Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért a legnagyobb burzsujok...

Miért a legnagyobb burzsujok fűtenek fával, az egész környéket befüstölve?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyváros kertes családi házas övezetében lakom, ahol középosztálybeliek és gazdagabbak is laknak. A legtöbb háznál gázzal fűtenek, de megfigyeltem, hogy a leggazdagabb utca lakók közül többen is fával fűtenek, az egyikük ráadásul valami olajat is hozzá kever mert iszonyat büdös, tiszta korom a házuk teteje és a szomszédaik házteteje is. Én ugyan jó pár házra lakom tőlük, de télen szellőztetni nem tudok mert dől be a tömény füst. Egész ősszel vágják nekik a fát a fizetett embereik, hogy legyen elég télire, aztán meg ugye valakinek raknia is kell a tűzre, nem elég feltekerni a termosztátot fa tüzelésnél. Tényleg ennyivel olcsóbb a fa tüzelés a gáz helyett, hogy a leggazdagabb főburzsujok is rákényszerülnek a fa tüzelésre?

2021. márc. 30. 20:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A rendes fatüzelés nem büdös.

Magyarorszagon a "vegyestüzelésű kazán" úgy van értelmezve, hogy bármi mehet bele, csak fa nem. Bútorlap, festék, gumi, PET palack, gyerekjáték, paplan, bármilyen háztartasban keletkező hulladék ami valahogy el tud égni.

2021. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja és csak szólok, 2 éve 25% megujuló energiás fűtést kötelező az újépítésű házakba rakni, a fatüzelés annak számít.

Végülis tényleg megújuló, és CO2 semleges, csak a gyökér nem fával tüzel.

2021. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Fatüzeléssel független vagy, a gáz nem működik, amint valami gond van a gázszolgáltatással, de még áramszünet idején sem.
2021. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nekem a rendszerben van cirkó és vegyestüzelésű is. A gáz legalább harmadával olcsóbb, mint a vett hasított fa, viszont pár mázsát minden évben szoktam vágni, ezt eltüzelem, mert ingyen van.

Aki gazdag, annak nem kell nézni, hogy mennyibe kerül, elszórakozik a tüzeléssel télen. Az is lehet egyébként, hogy van neki puffertartálya, akkor annyiból meg tudja oldani fával is, mint gázzal, és le se hűl a ház hajnalra.

2021. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A fa drágább a gáznál - szüleimnek legalábbis igen, nekik ugyanabban a házban van fás és gázkazán is.

Sok idióta használja szemét"eltüntetőnek" a fatüzelést nálunk is, sajnos nem nagyon lehet mit csinálni vele, büntetni kellene keményen.

2021. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
8%
Ez a szemétégetes egy ordas nagy kamu, nem tudom honnan jött ez a marhaság, hogy mindenhonnan az folyik, hogy szeméttel fűtenek. Egyszerűen egy fatüzelésű kazán füstöl, ha mindenféle, akár nedves fa is rákerül. Ennyi.
2021. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

#16

Égett műanyagszagú fekete füstöt NEM produkál a fa égetése. Ha nedves a fa akkor lehet szürke és büdös a füst, de akkor se lesz égett műanyag szaga.

2021. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#16

Egyébként meg több embert ismerek, aki maga bevallja hogy elégeti a szemetet, és/vagy láttam amikor csinálta. Pl. a nagypapám is elégeti a pet palackokat a kályhában (hiába kérleljük hogy ne tegye).

Miért lenne marhaság vagy kamu?

2021. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#16: nézd meg a bútorlappal és zománcozott bútor és nyilászáró maradvanyokkal 3m magasra rakott cigókaravánokat lomtalanításkor.

Na azt mind égetni viszik, eladják ócsóér, vagy eltüzeli a kiccsalád.

Mire a kukások jönnek már semmi nincs a halomban ami elégne a kazánban.

2021. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ezek gazdag családok akikről írtam. Nem hiszem, hogy azzal szórakoznának, hogy szemetet égetnek, egyszerúen valami olajjal átitatott fa lehet vagy nem tudom mi, már csak azért is gondolom, mert nem néha jön elő ez a égett olaj szag hanem folyamatosan mikor fűtenek. Nekem az nem világos, hogy ha nincs rászorulva, hogy fával fűtsön, mert ugye lenne pénzük gázzal is fűteni, főleg ha nem is drágább a gáz, ráadásul a gáznál beállítod a termosztátot és tarja a hőt, mig fánál folyton le kell menni a kazánhoz és megrakni, tehát a gáz kényelmesebb is akkor miért ragaszkodnak a füstöléshez? Az a két fa tüzeléses ház telefüstöli az egész környéket míg a többi gázfútéses háznál elhanyagolható a levegő szennyezés.
2021. ápr. 1. 00:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!