Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki kaphat önkormányzati...

Ki kaphat önkormányzati lakást? Mennyi az esély?

Figyelt kérdés

XI. kerületben lakunk a párommal, jön a baba, és vennénk házat, de nincs önrész, így nem ad a bank kölcsönt. Arra gondoltunk 1-2 évre kérnénk önkormányzati lakást, és ez idő alatt összespórolnánk az önrészt.Tehát nem örökre kérnénk.

Én még főiskolás vagyok, párom dolgozik. Mik így az esélyeink? Magyarok is kapnak, vagy csak a kisebbség? :(

Kérlek írjatok, mert a párommal már folyamatos a napi veszekedés a lakást illetően, nagyon el akarna költözni, de nem tudunk. Most albérletben lakunk, de inkább magunknak fizetnénk a törlesztőrészletet, mint a más házát.


2010. aug. 21. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Önrész nélkül is lehet lakást venni, csak akkor kell egy kiegészítő ingatlanfedezet (esetleg szülők háza). Mi éppmost veszünk így lakást.

Tudom, nem ezt kérdezted, de hátha segít.

Az önkormányzati lakás nehéz ügy. Az adott kerületben kelene laknotok (legalább tartózkodási hely) és az sem lenne baj, ha ugyanabban a kerületben dolgozna a párod.

(Ez csak az én véleményem: igen, a kisebbség sokkal hamarabb kap, mint ti:-(()

2010. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem: az adott önkormányzatnál kell utánanézni, helyi rendelet szól róla, hogy ki kaphat lakást. Vannak úgynevezett kontrollált bérlei díjú és szociális jellegű bérlakások. Mindkét fajtához különbözőek az elvárások, feltételek, hogy ki kaphat. Szoktak kiírni pályázatokat, azokat is érdemes figyelni.
2010. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mi megkérdeztük Székesfehérváron (babát várunk), ha most beadjuk a papírt minimum 15-20 év. 4000 vannak előttünk. Mivel egy jó ismerősömmel voltunk bent, ezért megsúgták nekünk, hogy esélyünk annyi mint a nulla, mivel a lakásokat úgyis cigányok fogják megkapni. Sok gyerek, segélyek.....
2010. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Még annyi, ha adnak akkor 5 évre, utána felülvizsgálják.
2010. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi nem akarnánk csak max 2 évre, amíg összegyűlik az önrész.

Albérlet mellett, szinte lehetetlen gyűjtögetni.

2010. aug. 21. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne akarjatok, önkoris lakást :) Egy ismerősömék is szeretek volna ily módon lakáshoz jutni, hogy ne kelljen albérletet fizetni, és megkért hogy mennyek el vele megnézni egy pár lakást. Hát azokba a házakba ahol a lakások voltak én is féltem bemenni (pedig nem vagyok az a félős típus:) ). Hogy a lakások általános állapotáról már ne is beszéljünk. Ez a 13. kerületben volt. De am. a lakásokat 99% csak a _nem_cigány_nem_segélyből_élő_nem_szüllök_15_gyereket_és_majd_az_állam_eltart kategóriájú „emberek” kapják meg. :( De ne sajnáld, tényleg próbáljatok kitalálni valami megoldást, fent írták hogy két ingatlant bevonni a hitelbe. (ilyen esetben viszont feltételen kössetek valamilyen hitelre szóló biztosítást ne, hogy el ússzon minden egy esetleges 2-3 havi munka nélküliség miatt.
2010. aug. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez így van az önk. lakások 99,99%-ban cigányok laknak. Én nem mernék olyan helyre költözni.
2010. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a gond, hogy arra a 2 évre amíg ott akartok lakni, több évet kell várni (minimum 5-10 év), hogy megkaphassátok egyáltalán.
2010. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!