Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átfolyós, gáz vízmelegítő...

Átfolyós, gáz vízmelegítő valóban felrobbanhat, ha megnyitom a melegvizes csapot és nem jön belőle víz?

Figyelt kérdés
Vízhiány volt este, víztisztítás miatt. Reggel mindenhonnan kiengedtem a vizet, amikor a melegizes csapot megnyitottam, égett a láng rendesen, de nem akart jönni víz, gyorsan vissza is zártam. Valószínű csak én paráztam és nem is nyitottam meg teljesen végig a csapot. A forró vizesnek nálunk elég kicsi a nyomása, hiába nyitom meg teljesen, nem jön belőle olyan vastag sugárban a viz mint a hidegvizes csapból . A melegvizes csak lassan folydogál.ugy tudom, ez egy Fég vízmelegítő.
2021. ápr. 24. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a víz átfolyását érzékelve gyújt lángot nem is értem miért gyújtott be ?

De nem robban .

2021. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem robban fel. A gáz ég nincs mi felrobbanjon. Max kiég, károsodik a kazán rész, mert nincs hő elvétel, amit a víz ad.

Zárd el a gázt, és nyisd ki a vizet. Aztán ha ok, visszagyújtod a bojlert.

2021. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De gondolom a kazán rész is csak akkor károsodik, ha huzamosabb ideig ég víz nélkül, nem az, hogy pár pillanatig kipróbálom.

Foly abból a víz kicsit szerintem, csak nagyon alacsony lehetett még a víznyomás. Azt nem figyeltem, mennyire ég a lángja, de hallottam hogy lobbant, szóval melegitett. Csak lehet nagyon levegös volt a vízvezeték. Nagy ritkán már előfordult, hogy belobbant, kicsapott kicsit a láng. Ugyhogy kicsit félek tőle.

2021. ápr. 24. 07:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem folyik a víz, nincs megnyitva a csap, viszont az érzékelő hibájából folyamatosan ég a láng, akkor lehet robbanás. Nyilván nem gázrobbanás, hanem a keletkező gőz veti szét a tartályt. De ha a túlnyomás el tud távozni a megnyitott csapon keresztül, akkor nem robban.

Csernobilban is a felforrt vízből keletkező gőz vetette szét a reaktort.

A modern vízmelegítőknél úgy tudom, valamilyen módon ki van küszöbölve ez a veszély, talán biztonsági szeleppel, csak az egészen régieknél lehet baj.

2021. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel csap nyitásnál lobbant, a csökkenő nyomás miatt ki is alszik azonnal. A nagy belobbanás, kicsapó láng nem túl biztató, ki kellene takaríttatni. A jó és gazdaságos működéshez kell,évente egyszer.
2021. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben óvatosan kell kicsit megnyitni a melegvizes csapot, hogy a bojler csőkígyója vízzel legyen tele és ne maradjon benne levegő, ez esetenként akár 10-20 másodpercet is jelenthet. Viszont érdemes megmozgatni a bemenő ágban levő sarokszelepet, mert a csővezetéken végzett munkálatok után a hirtelen meginduló víz a csővezetékben lerakódott homokot, rozsdaszemcséket felkapja, amik viszont aztán megülnek a sarokszelepekben és gátolják az átfolyást, nehezebben lehet légteleníteni a bojlert. Ha a bojlerre perlátoros csap csatlakozik, azt a szűrőt is ki kell tisztítani ilyenkor.
2021. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fel nem robban, ha vízáram nélkül ég a nagyláng, de szétég a kazántest ill. leolvad a falról a bojler.

Hévíz bojlereknél gyártási hiba, hogy több évtizedes működés után megszorul benne valami rugó, ami a főégő szelepét nyitja vízáramkor, és csap elzáráskor fennakad, így a nagyláng ne malszik ki. Vagy épp nem lobban be. Ha elkezdi azt játszani, hogy csak sokadik próbálkozás hirtelen melegvíz nyitásra lobban be akkor már baj van minél előbb szerelőt kell hívni.


Ismerősnél így keződdött anno az albérletében, aztán megszokták használták így, hetek múlva pedig már nem is akart elaludni, még jó, hogy időben észrevették. Főbérlővel megegyeztek, hogy lecserélik tartályos Hajdú gázbojlerre, költségeken osztozva, addig úgy használták a bojlert, hogy a burkolatot leemelve kézzel a rugót feltolva lehetett begyújtani miután kinyitottad a csapot és ha már nem kellett a melegvíz akkor mielőtt elzártad a csaot el kellett zárni a gázcsapot a bojler alatt. Aztán jött a tartályos Hajdú, azzal semmi baj nem volt és mindig volt melegvíz nem volt sikítás ha waz asszony zuhanyzott és megnyitotta a konyhában a csapot és elment a melegvíz a fürdőben. :)

2023. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!