Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszédom felajánlotta...

Szomszédom felajánlotta vegyem meg a kertjét 440nm mennyit adnál érte?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 26. 18:43
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Igen az én kertemmel van szomszedsagba de ez alap gondolat írtam hogy a szomszédomé

mit kezdenék én x távra tölem messze lévő földel?

2021. ápr. 27. 11:53
 22/30 anonim ***** válasza:

Én nem tudhattam, hogy Téged csak az érdekel, ami a szomszédban van! Fölajánlhatta a településen kívüli, de kertként nyilvántartott parcellát is.

Miért nem valahogy így kérdeztél:

"Te mennyit adnál érte?" Majd a fő kérdés alatt folytattad volna: "A szomszédom felajánlotta, hogy vegyem meg a velünk szomszédos 440 nm-es telkét. Mennyit adnátok érte?

Persze az még mindig fennáll, hogy kevés az információ, amit páran szóvá is tettünk.

2021. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem valamiért egyértelmű volt hogy a szomszéd telek egy részét kéne megvennie. Szőrszálhasogatás ez amit itt írsz 22-es.
2021. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyik tanáromtól tanultam, hogy ha egy kérdést kétféleképpen lehet értelmezni, akkor nem a felelőkben, hanem a kérdezőben van a hiba. Te előtted világos volt, előttem nem és joggal kérdeztem a pontosításra.
2021. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolom, hogy adott egy lakóház, és ennek a kertjét akarod megvenni?

Először is, kell csinálni egy telekmegosztást, földhivatalban, ennek keretén belül kiméretni. Nem filléres dolog. De lehet, hogy az önkormányzat szabályozása ott nem is engedi a telekmegosztást, vagy ha engedi is, nem olyan formában, ahogy ezt te szeretnéd.

Ha egy belváros közvetlen közelében van, akkor lehet, hogy érdemes bele pénzt ölni, és az is lehet, hogy tényleg 3 milliót ér a terület. Viszont a város szélén csak pár százezret ér, főleg, ha bejáratos a kertekbe a rejtett erőforrás.

Mit szeretnél vele kezdeni? Építeni, vagy kertészkedni? Ez utóbbi esetben lehet, hogy érdemesebb lenne bérbe venni mondjuk 20-30 évre, vagy ameddig terveid szerint még képes leszel kapálni.

2021. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ha kert, ahol csak szántóföldi növényeket termesztenek, akkor 100 ezret.


Ezzel 2 millió/ha fölött fizetsz neki, szava nem lehet.

2021. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nem az én ötletem volt a szomszéd mondta megvehetem.A lényeg az ajánlottam érte 900000ft.Erre azt mondja min 1,5 millo.Mondom neki te akarod eladni most haragszik rám.
2021. ápr. 28. 12:35
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy egy ingatlan nem így működik. Lakást sem úgy hirdetünk hogy odaírjuk te mennyit adsz érte hanem megadjuk az árat. Neki kellett volna először árat mondani és nem neked.
2021. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
*ingatlan eladás, az eladás lemaradt.
2021. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell rád haragudnia?


Másfél milliót adni 440 négyzetméter kertért?


Kiszámltad, mikor térül meg?

Mit akarsz benne termelni?


Ismerősöm adott 400 ezret 1500 négyzetméterért. De szerintem 300 ezer is bőven elég lett volna.

2021. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!