Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház előtti kocsibejáróba...

Ház előtti kocsibejáróba parkolás: mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A házunk előtti bejáróra rendszeresen beparkol a szomszédunk ismerőse/barátja. Többször szóltunk, hogy ne álljon be a bejáróba. Ilyenkor arrébb áll, de mégis minden alkalommal csöngetgetni meg keresni, hogy hol van, az már kezd idegtépő lenni.

Hiába a sok szólás, ugyanúgy beáll hozzánk. Mivel elvileg közterületnek minősül, mit tehetnék? Nem tudunk a saját házunk elé parkolni, nem tudjuk kitenni így a kukát, még biciklivel is nehéz kimenni. Van bármi jogalapunk, amit érvényesíteni tudunk?



2021. máj. 19. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hasonló van, teljesen bevált.

[link]

2021. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél oda 3 cserepes tujat vagy virágot, vagy 2 széket vagy bármit. Ha arrébb teszik akkor fénykép és jelentsd be a hivatalba
2021. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős,szitu nekem egy évembe került,mire leszoktattam a szomszédokat hogy ne álljanak meg előttünk .
2021. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Parkoláskor nem akadályozhatja az ingatlanra való bejárást. Ha a bejáró garázskapuban, kerítésben folytatódik, legközelebb hívd rá a rendőrt.


Sőt, munkahelyem mellett van egy garázssor. Az utolsó is egy ugyanolyan kapu, mint a sor, de a kapun túl tető sincs, annyira nem használt, felhagyott ingatlan volt, hogy már fák nőttek ki belőle, az ajtóban is magas fű, sőt, már egy kis bokor is megvetette ott a gyökerét. Viszont, ki volt rá ragasztva egy házibarkács megállni tilos tábla.


Szokás volt előtte parkolni, amúgy is kevés a hely. Egy túlmozgásos asszony azonban rendőrt hívott egyszer, és az meg is büntette a kollégámat. Elismerte, hogy az ott nem garázsbejárat, mert nem garázsként van használva, sőt, sehogy sincs használva, és hozzátette, hogy ha nem lenne kint a házibarkács tábla, nem is intézkedhetne.


Felvetettem neki, hogy a közútkezelőnél minden jogosan kitett tábláról nyilvántartás van (meg térképek, vázlatok, rabokfsza) és vitás esetben az a mérvadó. Mondta, hogy valóban, viszont autósként, menet közben nekem a jelzéssel kell foglalkoznom, ha látok egy ilyen táblát, akkor vegyem úgy, hogy kötelező.


Szóval azóta nincs is már kint az a házi tábla.


Viszont ha te kiteszel egy ilyet, akkor a rendőrt is eredményesen tudod ráhívni - ha nem is teljesen jogszerűen... Bár, a behajtó elállása a KRESZ szerint is tilos, de ilyen alapon akkor te sem állhatnál a saját behajtódon...

2021. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
* garázskapuban, kertkapuban folytatódik ...
2021. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Elvileg zöld fűre is tilos parkolni.

Felénk büntettek is a saját házunk elé sem parkolhattunk, de ha nem gondoztuk, akkor is büntettek.

2021. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1es: ilyet akkor tehetek ki a ház elé is, ami elvileg közterület? Nem lesz ebből gond? Mert amúgy praktikus cucc, eszembe nem jutott volna ilyesmi!

2es: Szerinted meddig maradna a ház előtt? Szomszédos utcából a tezsvírek azonnal vinnének szerintem mindent, ami mozgatható. :D

4es: igen, ezen a táblán gondolkoztam én is. Őszintén szólva hamarabb is eszembe juthatott volna ilyet kitenni, így, hogy ez esetben a rendőr is másként járna el, meg főleg beszerzek egyet.

6os: az érdekes, hogy a saját házad elé se, ilyet még sose hallottam! Nálunk a füves részre is volt, hogy ráparkoltak, de több ízben konkrétan a kikövezett bejáróra, keresztben, és még az útra is erősen rálógott (keskeny, külvárosi utca, tehát mindenki örült).


Köszi még egyszer mindenkinek, ment a pacsi!

2021. máj. 19. 13:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazából a házzal szembe, az út másik oldalán, de csak az út egyik oldalán vannak házak
2021. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős, először szépen kértem, ugyanúgy odaállt. Türelmetlen vagyok, a 3. alkalommal már megfenyegettem hogy takarodjon onnan mert nem tudok bejárni. Az erős szavak hatottak azóta nem áll oda.
2021. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló helyzet volt. Szóltam 1x szépen. Szóltam 2x szépen. Harmadszorra megindultam, hogy kitaposom a belét. Csak hogy nálam konkrétan a kapubejáróba álltak be a saját házam elé.(kapu elé) Érdekes módon nálam is az agressziónak lett hatása. Ami csak azt bizonyítja, hogy csak két féle ember létezik. Aki ért a szép szóból és akit ütni kell hogy megértse.
2021. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!