Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Város vagy vidék?

Város vagy vidék?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy ingyen lehetne egy nagy, szép házad, de hogy falun vagy városban az a te döntésed.

2021. máj. 24. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Belváros
Kertváros
Község
Falu
Tanya
38 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha pesten lenne kiadnám albérletbe.

Nekem nem tetszik az a nagy pesti nyüzsgés. Én falusi voltam világéletemben. Vannak nagyobb városok, ahol szinten megvan ez a falusi légkör, egy olyat is letudok éppen képzelni, de a falu az falu. Én szintén szeretnék fákat, bokrokat, növényeket a kertembe. Szeretném, hogy legyen saját privát terem, ahol csak úgy tudok lenni magamnak a friss levegőn. Ha elmegyek sétálni akkor az legyen a legnagyobb bajom, hogy megy a pletyka és ne az, hogy "hé tesó, van egy százasod??".

2021. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek
2021. máj. 24. 14:41
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Se falu, sem varos, plane nem tanya ... erdoben nagy teruleten egy mindenkitol kulonallo haz. Az az igazi! Messze minden hulyetol.
2021. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Budapest kertvárosias részén.
2021. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Budapest kertvarosias reszei mar majdnem mind elcsepeltek es lakhatatlanok ... talan a II.kerulet dulo resze, a Harmashatarhegy es Gercse kornyeken, de az meg tajvedelmi korzet, nem lehet csak ugy hulye hazakat oda epiteni.
2021. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Szentendrei sziget egyre jobb befektetes lesz, ha megepul az uj hid ... arra erdemes mostanaban gondolkodni.
2021. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Város, viszont nem Budapest. Az nekem túl nagy, szóval mondjuk inkább egy megyeszékhely, pl. Pécs. És ott is a kertvárosias részen, de nem kint a semmiben. Szóval nem a világvégén akarnák házat, hanem olyan kertvárosias részen, ami max. 4-5 kilóméterre van a központtól.
2021. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fiatalakoromban falun éltem, ma már Pesten kertvárosban és megfogadtam, hogy soha ki nem teszem a lábam Bp. közigazgatási határán kívül. (lakást illetően). Vidéken órákat töltöttem a buszmegállóban, álltam a buszon, vagy gyalogoltam a vasútállomásra. A kék bkv busz nekem megfizethetetlen. Kertvárosban családi házban bőven van elég zöld, olyan, mintha egy erdőben élnénk. És itt a legtöbb munkahely, van választási lehetőség, nincs kiszolgáltatva az ember. Lehet tanulni is.
2021. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Zuglói panelban nőttem fel és élek most is, Egyetem miatt laktam vidéki városban is.


Szerintem a Pesti kertvárosok a legjobbak az országban, de nekem a belváros is jobban tetszene, mint egy vidéki város.


Hiányzik a nyüzsgés vidéken...


Vidéki faluban vagy kisvárosban nem laknék semmiképp, még a vidéki nagyvárosok és túl kicsik Pest után.


A jövőben Budán vennék házat, ha lenne pénzem. Budán Pesthez képest jobb a panoráma és a levegő.


Illetve am Zugló is tetszik, de itt nagyon elszálltak az árak, inkább Budán vennék.

2021. jún. 10. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Előző vok am a tapasztalataim alapján sok "vidéki" nem érti milyen Budapesten lakni, szerintem mindenki csak a belvárosra gondol...


A kerületek nagyon változóak. Közbiztonság van nem késelnek meg (több ember mondta ezt nekem), persze nagyobb a lakosság így arányosan több a rossz hír is.


Kb. 10x annyian laknak BP-n, mint Debrecenben mondjuk...


Ami vidékhez képest más az az anonimitás. Alig ismersz valakit, de ez am jó is, mert nem pletykálnak ki az utcán vagy ilyesmi szinte senki se ismer...


A 16 lakóból ott ahol lakom, alig tudnék mondani pár nevet... Persze ezt lehet másképp is vannak öreg nénik akik jóba vannak mindenkivel :D


Viszont még ez az anonimitás is kerület függő, mert azokon a részeken ahol kertes házak vannak biztos jobban ismerik az emberek egymás, mint panelban.

2021. jún. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!