Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet így élni?...

Milyen érzés lehet így élni? Ilyen helyen lakni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm Horvátországban, nagyon közel laknak a tengerparthoz, tényleg 5-10 percre onnan.


Tavalyi évet leszámítva az elmúlt 10 évben szüleimmel mindig Horvátba, és mindig ugyan arra a helyre járunk nyaralni.


Ezt az ismerősömet úgy ismertemh meg, hogy ahová járunk nyaralni mindig ott egy büfében melózik hétvégente, amúgy 22 éves srác. Érdekesség, hogy Dawid-nak hívják (w-vel), tud magyarul is, nem anyanyelvi szinten, de nagyon jól megy neki. Azt mondja turisták között nőtt fel, és arrafelé nagyon sok a magyar turista.


Elég gyakran írogatunk fb-on (helyesírás nem nagyon megy neki, mindent úgy ír ahogy kiejteni kell a szavakat), azt mondja júniustól szeptemberig a chillezésről szól nekik minden, akkor kevés a meló is (rendszergazda féleség, de nem az a tipik kocka, munkán kívül nem is igazán kockul).


Ilyen 8 fős bandájuk van, helyiek, elmúlt pár évben arról szólt minden nyaralásom hogy velük lógtam. Nyáron ők csak kedden és csütörtökön járnak be melóba, mivel nincs is annyi munka, meg a cégek akiknek bedolgoznak ott is mindenki szabadságol, leállások vannak olyankor.


Legtöbb napjuk úgy telik, hogy délelőtt már mennek ki, de nem a rendes tengerpartra, ilyen eldugott helyre, ilyen benőtt gazos tengerparti hely, és sokszor egész éjjelig ott vannak, söröznek vagy betépnek, visznek magukkal kis hangfalat, zenét hallgatnak, sütögetnek, semmi folytonos telefonnyomkodás meg ilyenek... (jó párszor voltam már én is velük).


Valahogy nekem ez nagyon bejön, nem tudom miért de szeretnék én is így élni. Alig várom már hogy idén menjünk, már le van foglalva :)

Azt mondta idén nem számítanak sok turistára, mivel elvileg majd fogják kérni az oltási igazolványt, és egyik országban sincsenek még olyan sokan beoltva mint nálunk, azt mondja ott nekik pl esély sincs, alig oltanak, náluk is volt már majdnem mindenki koronás, és több mint valószínű hogy nyáron megint lesznek, valahol úgyis elkapják...



2021. máj. 24. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legtobb ember nem arra vagyik hogy reggeltol estig igyon es fuvezzen, 20 evesen lehet nagy buli, de nincs sok jovo benne. Mondjuk posztod 90%a inkabb a tini parkapcsolatok temaba valo.
2021. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 honapig buli az elet utana 9 honapig a fene sem jar a kornyeken ... ilyenek vannak Siofokon es Zamardiban is :)
2021. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A horvátokra, főleg a dalmátokra amúgy jellemző ez a fajta lustaság, kényelmesség. Sokan az évszázados halászatot cserélték le a kiadó apartmanra, gyakorlatilag az évben 4 hónap alatt kell az egész éves bevételt összeszedni, érdekes lehet mondjuk, de a covid miatt baromira nem irigylem őket. A délszláv háború óta folyamatosan növekedett a turistaforgalom, most meg szinte visszaugrottak a 90-es évek második felébe, különbség az, hogy 3x annyi szálláshely meg étterem lett kiadó. Én biztos kipróbálnám ezt a dalmát életmódot, ha lenne rá lehetőségem, nyilván nem azért, hogy egész nap a tökömet lógassam, hanem inkább a tenger, mediterrán életérzés miatt kezdenék egy ilyen idilli környezetben új életet.
2021. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kisvárosban élek, de itt is simán megcsinálják egyesek, hogy végig lébecolják a nyarat, hiszen jó időben kár dolgozni menni. Aztán bejön szeptembertől a rossz idő és megy vissza segédmunkásnak.
2021. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra. MINDENT meg lehet szokni. Aki úgy él, az azt szokta meg, neki egyáltalán nem különleges vagy felemelő már minden nap, hogy ott él.
2021. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!