Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan szavaznál a lakógyűlése...

Hogyan szavaznál a lakógyűlésen? lehessen vagy ne lehessen airbnb-s lakás a házatokban ?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 17:34
A kérdező szavazást indított:
lehessen rövid távra lakást kiadni
ne lehessen rövid távra lakást kiadni
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A lakóknak persze jobb ha nincs, de aki ki szeretné adni, azzal meg kitolás.

Attól függ milyen az a lakó, aki ki akarja adni (gondolom valaki felvetette, mert airbnb-zni szeretne). Ha normális, akkor azt mondanám, hogy lehessen. Aztán ha rendszeresen gondok vannak, akkor meg kell beszélni a tulajjal, hogy figyeljen oda kiknek adja ki (pl. csoportoknak nem, max. pároknak) és ha ezután se javul a helyzet, akkor újra lehet szavazni és visszavonni az airbnb-zés engedélyezését.

2021. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt a társasházban turisztikai lakáskiadás. Soha többet! A lakógyűlést sajnos csak ősszel tarthatjuk meg, de a 12 lakóból 10 aláírta, hogy ennek vége, amit már el is juttattunk a közös képviselethez. 2 lakást egy befektető birtokol, neki voltak folyamatosan külföldi bérlői, úgyhogy ő most nagyon dohog. De elég volt. Mentek a bulik a kertben is, kosz volt, szemét volt, zaj volt.
2021. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Elnézve miket művelnek az ilyenek, én mint lakó biztos nem akarnám.

De még rendes hosszú távú bérlőknél is lehetne egyfajta "vétó" jog.

2021. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Elvileg egyet értek az elözö válaszolókkal, de azért annyit megkérdeznék, ök soha nem vesznek igénybe ilyen szolgáltatást?
2021. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
4: 2-es vagyok, mi nem szoktunk és nem véletlenül. Tudom, hogy anyagilag jobban járnék, de az én elvem az, hogy az olyan házak, ahol állandó lakók vannak, akik esténként pihenni szeretnének, nem szállodák. Még ha nem is vagyunk hangosak, a folyamatos jövés-menés nagyon zavaró tud lenni. Mi kisebb családi panziókban, his hotelekben szoktunk megszállni, ahol nem zavarunk senkit, mert a panzió üzemeltetőjén kívül nem lakik más. Természetesen nem kell ezzel egyetérteni, de ahogy engem is nagyon zavar, úgy én sem szeretnék zavarni másokat.
2021. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Most őszintén, aki lepontoz az élvezné, hogy valakik házibulizásra meg tombolásra használják azt a lakást aminek a LAKÁS lenne a célja és a nyugalom meg pihenés?
2021. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
6. Nem minden turista bulizik meg zajong. Te szoktál utazni? És ha igen, akkor mindig éjszaka kiabálsz meg házibulizol?
2021. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Legyen, de kerek belole reszesedest ;)
2021. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
2: Ez elég furcsa ugyanis 14 hónapja lezárták a lakást, akkor 1 teljes évre megszűnt a turizmus.
2021. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

6: Tilos a bulizás az airbnb lakásokban, kb. 1,5 éve kikötötte az airbnb, szóval ez innentől nem gond.

Ahol lakom, ott van airbnb lakás 6 éve a szomszédomnál, egyetlenegyszer volt gond, pedig 3 naponta új lakó van. Az ingatlanon értékét viszont növeli.

Kihívtam a rendőrséget, és a felhívtam a tulajt.

3 ember vette ki a lakást (magyarok), de 15-en (!!!) voltak a lakásban, ami nem lett volna a tulajon kívül másnak gond, ha nem a lépcsőházban rohangálnak éjszaka a potya bérlők.

6 év alatt több ilyen eset nem volt egyébként.

2021. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!