Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most ha ezt nem csinálom meg...

Most ha ezt nem csinálom meg mit tudnak velem kezdeni?

Figyelt kérdés
Voltak itt a kéményseprők és belekötöttek mindenbe, hogy az ablak túl jól zár építsek be légbeeresztőt, a fürdőszobába az elszívót kössem ki mert nem mehet együtt a átfolyós vízmelegítővel, a falat bontsam ki hogy ő megnézze azt a mit tudjam én milyen kéményajtót. Most lett fellújjítva a lakás 2 éve teljeskörűen tetőtöl talpig biztos nem fogom szétbarmolni, 2 év alatt nemvolt semmi baj eztán se lesz. Most mit tud kezdeni ha én nem barmolom szét a lakást kénye kedve szerint?

2021. jún. 3. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lezáratják a gázt..
2021. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Elmentek már? Ha igen, akkor ne foglalkozz velük. Vannak ilyen emberek, el kell fogadni, tenni nem tudsz ellenük. Mivel én autóskörökben mozgok, engem is érnek ilyen atrocitások, hogy miért nem így, meg úgy csinálom meg a kocsit. Azóta van kuss, mióta az én kocsim az első OT-s példány a klubbunkban :). Neked van egy szépen felújított házad, ami a te igényeidnek megfelel, innentől kezdve neked addig van igazad, amíg nem kapod fel az okoskodók kötekedéseit.
2021. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem okoskodás.

Ha megfulladsz, akkor a kéményseprőket veszik elő.

Ők leszarják ha nem csinálod meg, csak küldik a gázosokat leszerelni az órát.

2021. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Így van leszereltetik a gázórát ha akarják.
2021. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is minden évben kijönnek,gázcirkónk van. Nézik van e a huzat a kéményben, van e szellőző a műanyag ablakon, van e szagelszivó, van e co jelző.


Jogszabály szerint

Ha életveszélyes hibát (1-es hibakód) találnak, akkor a jogszabályi előírások szerint be kell szüntetni a kémény használatát addig, amíg igazolt módon (kéményseprőipari nyilatkozattal) el nem hárították a hibát. Szabálytalanság esetén (2–6 hibakód) a következő ellenőrzésig kell elhárítani a hibát.

2021. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
A jegyzőkönyvön vannak hibák megjelölve? Azokat kell 1 éven belül megcsináltatni, különben katasztrófavédelmi eljárás indul.
2021. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átfolyós bolylerhrz képest 200 szoros nyomáskülönbséget produkál az elszívó, és simán visszaszívja a füstgázt. Ha gyüjtőkémény, akkor pedig más fústgázát szivatod vissza. Örülj, hogy eddig nem volt baj!!

Szar, ha a co tól lebénulsz, és nem tudsz már menekülni sem, csak eszedbe jut, hogy épp most halsz meg. Ez így van!

A kémény ajtónak van funkciója, nem kell befalazni/ burkolni. Illetve megoldható csempeajtóval.

A légbevezetó pedig szintén kell a bolyler miatt, a fent tárgyaltak szerint.

2021. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra haragudj aki a laksfelujitaskor szabalytalan bekotest csinalt a kemenybe, az ablakra nem nagy kunszt utolag felrakni a levegoztetot (legalabb nem peneszedik be a lakasod idovel) ... meg kell ezeket csinalni, nem szivatasbol vannak kitalalva!
2021. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kéményseprőnek igaza van. Miért? A régi tömítés nélküli ablakokon rengeteg levegő bejutott a lakásba. A mai ablakok, a fa és a műanyag is 4. légzárási osztályba(MSz EN 12 207) tartoznak, ezeken nem jut be friss levegő. Ezért felgyülemlik az égéstermék a lakásban és megfulladhatsz. Ha az elszívó is megy ez sokkal hamarabb bekövetkezhet, mert az elszívó csakis a kéményen tud levegőt szívni, tehát visszaszívja a füstöt. Eddig szerencséd volt, pl. nyitva volt egy ablak, de megfulladni csak egyszer lehet. Tegyél az ablakaidba rejtett ablakszellőzőket( nem nehéz megcsinálni, keress rá a facebook-on) így lesz levegő utánpótlás, akkor is, ha zárva vannak az ablakok. Ahhoz, hogy az ablakokba tett szellőzőkön bejutó friss levegő eljusson a készülékhez szükséges, hogy a beltéri ajtókon ne legyen tömítés, vagy legyen alattuk rés. Ha egyik sincs, akkor a tömítést a felső oldalon és a zsanér felőli oldalon ki kell szedni.
2021. jún. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Enigma-108 ***** válasza:
100%

T. Kérdező!

Örömmel látom hogy #2-es kivételével mindenki értelmes és építő hozzászólással segített képbe kerülni.

Az esztétika jelentősége NULLA ha emberéletről van szó műszaki vonatkozásban.

Én majdnem 10 évig voltam kéményvizsgáló akkor még más helyzet volt, azóta ez HATÓSÁGI tevékenység. Szívóznál hatósággal? Ahogy érzed, de mindenképp te húzod a rövidebbet!

Javaslom értsd meg, hogy a te életed másnak a felelőssége ! Aki a bíróság elé kerül ha valami gebasz van (foglalkozás körében elkövetett...).

Ha hülyeségnek is tűnik egy előírás arról nem a vizsgáló tehet. A rendőrrel se vitázol miért az a jogszabály...ugye ?

2021. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!