Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy mára...

Mi lehet az oka hogy mára hirtelen sok légy lepte el a lakásunkat? Párom ma már 14 darab legyet ölt le és fél órán belül újabb jön elő.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 12:08
 1/7 anonim válasza:
Kint meleg van, bent hűvös. Esetleg az esti fény csalogatta őket.
2010. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
300 Ft-ért adnak egy doboz, azaz 4 henger légypapírt, nem szép, sőt csúnya, de hatásos....kicsit drágább verziója lapokban van és szebb is
2010. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de rájöttünk, hogy a legyek nem kintről jönnek be, mert bezártunk direkt minden ajtót - ablakot és párom aznap délutánra már 70 akárhány legyet szedett össze - ablaktisztóval valamiért nem bírják azt a löttyöt. Na a lényeg hogy valahogyan bent tenyésznek ki de nem tudjuk hogyan, már minden szemetet kivittünk, fogalmunk sincs. Ma reggelre újabb 20 legyet öltünk le, ráadásul vannak köztük ilyen zöldhátúak is, köpőlegyek.


Eléggé aggódok. Nem tudjuk mit csináljunk. Tiszta körülmények között élünk, és azért is aggódok mert van egy pici babánk.

2010. aug. 26. 09:31
 4/7 anonim válasza:
Nálam is előfordult ilyesmi.Szerencsémre időben felfedeztem,hogy a könyves kosaramba szépen lepetéztek a székelyesen szólva"nyűszaró"legyek.Rengeteg lárva volt.Kivittem a kosarat a szabadba,kikopogtattam a sok beburkolózott lárvát(épp kiakartak kelni),aztán fertőtlenítettem a kosarat.Pár nap múlva ismét egy légy...ismét kutattam...hát a szekrény oldalában pihentek a drágák(peték).Hihetetlen.de nagyon eltudnak szaporodni!!!Nekem időben sikerült kiírtani.Hozzáteszem rendszeresen takarítok...ez a szekrény azonban csak nagyobb takarításokkor volt kihúzva.Ajánlom,hogy mindent kutassatok át!!!ne halogassátok,hátha nálatok is ez lehet...Gyomor kell aztán hozzá...
2010. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszönöm a hasznos választ, esetleg még annyiban tudnál segíteni, hogy hogyan néznek ki a peték/lárvák vagy mik? mert nem igazán tudom hogy mit keressek.
2010. aug. 27. 09:32
 6/7 anonim válasza:
Bocs,most vettem észre,hogy kérdeztél.Megoldódott azóta a dolog?A lárvák fekete színű, kitin szerű óvális "burkokban" voltak.
2010. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen megoldódott a dolog. A konyhában volt a gikszer a macskánk kajás edényénél, de a spejzban is volt olyan barna báb. Meg érdekes volt hogy volt valami fekete bogár szerű is, ami légyhez nem igazán hasonlított de szerintem a bábból kikelve úgy nézhetett ki. A lényeg hogy totál fellocsoltam domestossal az egész spejzt, konyhát és azóta nincsenek. Utána talán egy - kettő légy volt még de hál istennek kipusztult az összes. Nem is tudom mi lett volna ha nem fogadom el a tanácsod hogy azonnal takarítás. Köszönöm szépen hogy írtál. Szép napot, Hajni

2010. szept. 30. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!