Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni a lakást ha...

Meg lehet szokni a lakást ha több mint 40 évig kertes házban éltem? Első emeleti lakás a jobb vagy inkább a legfelső?

Figyelt kérdés
Házat nem tudok venni, vagy csak nagyon lelakottat, amit fel kellene újítani teljesen. Lakás azonnal költözhető lenne. Meg lehet szokni?
2021. jún. 21. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Még az is lehet, hogy szeretni fogod. Minden közel van, sokkal kevesebb munka, olcsóbb fenntartani.

Én szeretek magasan lakni, más meg inkább az elsőn lakna.

2021. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 25 évet éltem kertes házban, és utána 18-at lakásban, de még mindig szokott néha hiányozni. De gondolom embere válogatja.

A legfelső szintekkel óvatosnak kell lenni, nyáron melegek, esőben meg beáznak, ha nincs rendes szigetelés.

2021. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos esélyes, hogy olyan gondjaid lesznek a szomszédokkal és a szokatlan körülmények miatt, melyek egy kertes házban a 40 év alatt fel sem merültek.
2021. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Milyen kérdés ez, nyilván az ember vagy meg tudja szokni vagy nem.


Főleg, hogy nincs "a ház" meg "a lakás", hanem mindegyikből van választék különböző adottságokkal. Teljesen más egy új építésű 60-80 nm lakás meg egy 30 nm garzon panel. Kérdés hol mit tudsz megengedni, mi az igényszint.


Én néha vagyok vidéken, nem kisebbségek által lakott, rendezett környék. Hát meg tudnék ott őrülni, egyik szomszédunk egész nap flexel, másik szemetet éget este, a harmadiknál ordít egész nap a zene, a negyediknél minden hétvégén olyan házibulit tartanak, hogy egy Sziget fesztivál is megirigyelné. Mellette ugatnak a kutyák egész este. Én meg örülök hogy jöhetek vissza panelba pihenni, pedig ez se csendes.

2021. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

De nem ám!

Egy darabig laktam panelben. 3 szomszéd is tartott kutyát, amik egész nap ugattak, amíg a tulajok dolgoztak. Amikor páran besokalltak, akkor elkezdték valami vassal ütni a radiátorcsövet.

A tuf-tuf zenét dübörögtető albérlőkről már nem is beszélve.

2021. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél erkélyes lakást, zöld környezetben. Akkor tarthatsz kis növényeket, virágokat az erkélyeden, csinálhatsz kiülőt, ott étkezhetsz, olvashatsz, gondozhatod a növényeket. És sétálgathatsz a zöldben odakinn. A lakás falain keresztül gyakran jobb az intimitás, mint, ha mindenki kinn dolgozik és hangoskodik a kertben, és üvölt, hogy a másik hagyja abba, miközben ő a leghangosabb. Kevesebb konfliktus lehet a lakások zártsága miatt, és ott kevesebbet dolgoznak és barkácsolnak az emberek. Persze felújítások ott is vannak. És a folyosón mindig köszönnek az emberek.
2021. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell havat lapátolni, utcát takarítani, nagy kertet gondozni.
2021. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En 26 eves koromig kertes hazban laktam, utana 2 evet lakasban es nem tudtam megszokni.

A legzavarobb hogy a szomszedok hangosak, nem mindegyik de szinte biztos lesz olyan akinel teljes hangeron megy a tv, zene, ugat a kutya, gyerekek rohangalnak feletted levo lakasban, siras, kiabalas, party, stb.

A masik hogy tarolod alig van. Nekem vannak szerszamaim, letrak amik alig fertek el. Nincs kert, nincs kerticsap, nincs sajat parkolod. Az emberek odaall ak melled es racsapjak az ajtot a kocsidra, vagy ugy allnak be hogy ne tudj leparkolni mellejuk mert feltik az autojukat.


Vettunk 2 ev utan kertes hazat. Nem kell reszleteznem hogy milyen ha te is ilyenben laksz most.

Van tarolom a szerszamoknak, az autom a hazam elott all, ott le is tudom mosni. Ha lakasban vagy akkor viheted a mosoba az autodat mert az utcan nem tudod lemosni.

2021. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az mondjuk tény, hogy kertes háznak baromi sok előnye van.


Haza megyek vidékre a sírás tud kerülhetni. Csak a pincénk nagyobb mint a lakás, amit sok évnyi hitellel meg tudtam vásárolni... :D


Parkolnás is olyan, hogy 2 autó elfér a garázsban, 2-3 az udvaron és a ház előtt is elfér vagy 4-5 ha kell. Ehhez képest itt ahol férnek ott állnak meg, ha kell az út kellős közepén mert nincs hely.


Felső szomszédot érzem legkritikusabb tényezőnek és szinte garantált, hogy zajos lesz. Alsó nem nagyon hallatszik fel, oldalsókkal is ki lehet békülni, de a felsőtől minden is átjön folyamatosan és rendesen ki tudja készíteni az ember idegeit.

2021. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20 év tömbház után 10 éve kertesben élek. Soha többet tömbházat. Semmilyet. 2 szomszéd is bőven elég.

Minden lépcsőházban van egy kutyás, egy család örjöngő neveletlen gyerekkel, egy bulizós egy okos nyugdíjas aki mindenkit kioktat.

Sok sikert.

2021. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!