Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Legfelső emeleti lakásnak...

Legfelső emeleti lakásnak milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
Aki legfelső emeleten lakik,légyszi megírná,hogy beázik-e a lakás?És pl a téli hótakarótól nem lesz-e hidegebb a lakás,és nem folyik-e be a hólé?Légyszi ne véleményt írjatok,hogy "szerintem...",hanem csak konkrét tapasztalatot!

#zárószint #legfelső emeleti lakás
2012. nov. 1. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista éveim alatt laktam albérletben egy négyemeletes ház legfelső szintjén két évig. Soha nem ázott be a lakás. Bár ez házfüggő, hiszen attól függ, hogy milyen az adott ingatlan állapota. Nyáron igaz melegebb volt, mint néhány szinttel lejjebb, de télen olcsóbban tudtunk fűteni. Költségmegosztók voltak a radiátorokon, de azokat szinte soha nem kellett bekapcsolni, mert a legfelső szinten lévő lakásokban ágazott szét a központi fűtéscső a radiátorok felé. Ezek a csövek bőven befűtötték a lakást.


Egyetlen hátránya a lépcsőzés volt, igaz fiatalként még nem okozott túl nagy gondot.

2012. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gomzoli ***** válasza:
100%
A "télen meleg" talán csak a központi fűtéses lakásokra lehet igaz. Mi sokáig (18 éven át) laktunk legfelül, konvektoros lakásban, téglaépítésű házban, lapostetővel a fejünk felett. Ázni nem ázott soha, de a gázszámlánk vagy harmadával több volt, mint az egy emelettel lejjebb lakóknak. A hőszigetelés hiánya miatt a plafonon keresztül nagyon nagy volt a hőveszteség, cserébe nyáron meggebedtünk a melegtől. Egyetlen előnye volt... nem dobogott senki a fejünk felett.
2012. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen kapnak a legfelső szinten/sarkon élők fűtési kompenzációt. Nem jellemző, hogy beázna. gomzolihoz hasonlóan én is tizenéveket eltöltöttem egy 4. emeleti lakásban. Szerettem. Rendkívül előnyösnek tartottam, hogy nem kopognak, csattognak, trappolnak a fejem felett. Az elég frusztráló lehet. Mivel város szélén volt, a kilátás igen király volt. Lépcsőzni sokat kellett, de azt megszoktuk. Összességében jó volt, na.
2012. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 20. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Lapos tetős panellakás legfelső emeletéről beszélek.Télen rohadt hideg nem tudod kifűteni mert a falak nagy része állandóan hideg marad főleg ha szélső lakásban laksz.

Nyáron rohadt meleg nem tudsz aludni mert a falak és a tetőn lévő fekete bitumen szigetelés elkezdi kiengedni magából a nappal magába szívott hőt. Esőben hóban állandóan ázol mert nem lehet tökéletesen leszigetelni nyáron a nap szétszívja a tetőt borító lévő bitumen szigetelést és a réseken majd télen beszivárog az eső meg hólé.Ezen kivül a szomszédok a tetőre a lakásod fölé rosszabb esetben a szellöző kürtő mögé vagy az erkélyed fölé fogják hordani sz.r.tni a kutyájukat macskájukat ami nem valami kellemes dolog amikor nyáron a szellöző kürtőn át áramlik a tetőről a sz.rsz.g amikor rásüt a nap az erkélyajtót konyha ablakot meg nem tudod kinyitni mert a lakásodat ennivalódat ebédedet ellepik a sz..rról leszálló zöld legyek.A tetőre költöző hajléktalanokról nem is beszélve...

2015. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Ja? És persze szereltethetsz fel légkondit nyárra ha van elegendő pénzed arra hogy kifizesd a horror összegű villanyszámlát....

Nagy elöny az is amikor állandóan gyalog kell járnod a 10-re mert rossz a lift....Meg majd most jön a kormány nagy lift felijitási programja ami kb 5-10ezer ft al fogja megelni a közösköltséget ami igen sok .Arról nem is beszélve hogy egyből is átalakitják kód-os.rendszerűvé a liftet szóval ha nem fizeted a közös költséget vagy dijtartozásod van akkor járhatsz gyalog a 10.-re

2015. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. Én néhányszor már leirtam a tapasztalataimat.

Bővebben itt olvashatod az utolsó két hozzászólást:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__360534..

2015. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!