Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kezdőként...

Hogyan tudnék kezdőként elkezdeni klímákat karbantartani?

Figyelt kérdés

Van kb 10-15 klímás cég, akik már jól megvetették a lábukat a piacon. A legtöbben ha klíma karbantartást igényelnek csak kihívják, vagy azokat aki telepítette nekik a klímát és kifizetik rá a 10-15 ezret.


De én, aki csak most fejezte be a szakképesítését hiába kérnék csak kb 5 ezret, ha egyszerűen el sem tudok indulni.


Szerintetek mit tegyek? Mit tanácsoltok?



2021. jún. 21. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hirdess több helyen. Nyáron a klímások annyira leterheltek, hogy több hétre adnak időpontot. Ha neked nincs munkád, és azonnal (vagy egy-két napon belül) tudsz menni, akkor az előnyt jelent. Tapasztalatból mondom, végighívtunk vagy 10 hirdetést, azt választottuk, aki kijött másnap. Szerintem így tudnál munkát szerezni.
2021. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben egy vállalkozó alatt kezdenek dolgozni alkalmazottként, aztán ha úgy érzik összegyűlt annyi tapasztalatuk, kapcsolati és anyagi tőkéjük, akkor vágnak bele a vállalkozásba.
2021. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

7000 Ft-ért csinálja a tisztítást, aki beszerelte nekünk a klímát.

De a tulaj is meg tudja csinálni, csak kinyitni és tisztgatni kell, de a garanciapapír miatt kell, hogy a szaki pecsételje le X évig.

2021. jún. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a kérdés, tudsz-e hiteles pecsétet adni.

És igen, leterheltek, sokat kell rájuk várni.

2021. jún. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a buktát abban látom, hogy ezek a klímások egyben forgalmazók is, és elképzelhető, hogy a garancia csak úgy él, ha kizárólag őket hívod tisztítani.
2021. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


A garancia akkor él ha szakember (az vagyok) végzi a karbantartást. Az mindegy, hogy az-e aki telepítette vagy sem.

De az igaz, hogy legtöbbször az végzi, aki telepítette.

De azért azt se felejtsük, hogy sokszor van amikor nem nagyker-telepítő klímás rakja be, hanem az emagról, obiból stb megveszi valaki és külön keres valakit, aki telepíti neki. Ezt mondjuk a legtöbb kolléga nem szereti telepíteni se karbantartani. Így hátha legalább ilyenekre lenne esélyem karbantartásra. Kezdetnek nem bánnám azt se ha Samsungot (ez a legrosszabb márka) vagy ilyen no-name más márkákat mennék karbantartani...

2021. jún. 22. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Facebook / internetes oldalon hirdetés és idővel megtalálnak.
2021. jún. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!