Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek panelban, lakótelepen élni? Budapesti panellakókat kérdeznék!

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenki szeretne kertes házban élni. - Kisebb alapterületet kell tisztán tartani. - Nincs pénze tégla lakásra vagy önálló házra. - Nagyobb biztonságban érzi ott magát például betörések, viharkárok, stb. ellen. - Ezt szokták meg. - Szeretnek nagyon magasan lakni (már, aki emeleten lakik, nyilván). - STB.
2021. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-hez jöhet még: Többnyire sokkal jobb, sűrűbb infrastruktúra, minden tekintetben, a fenntartás olcsóbb és könnyebb, mint egy házban (gyakorlatilag már a lépcsőház sem a te gondod, nemhogy a kert, épületgépészet stb stb), ami ajtón kívül van, azzal szintén nem kell törődni, teljesség igénye nélkül: hólapátolás, fűnyírás, kert, kukák. A vitás esetek a szomszédokkal leredukálódnak a falon átszűrődő zajokra maximum és még lehetne tovább sorolni
2021. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Én még nem hallottam olyan emberről aki szeret a magasban lakni. Nem hiszem,hogy ez pozitívum. Rokonom lezáratta a kilátást . Ő kinem megy. Kutyuk meg főleg.
2021. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon első lakásnak ezt engedhettük meg magunknak. Az a típusú emberek vagyunk, akik próbálják a lehető legjobbat kihozni az adott helyzetből és jólérezni magukat. Tudtuk, hogy nem ez lesz az örök otthonunk, álomlakásunk. Amiért jól éreztük magunkat, az olcsón megvásárolható ingatlan, alacsony rezsi (emiatt sokat tudtunk félrerakni), a szépen felújított lakás, fantasztikus panoráma a budai hegyekre, virágoskert paddal a teraszon, sok zöld és park, kiváló tömegközlekedés és gyalogos távolságra minden szolgáltató, amire szükség van. Nyilván voltak, vannak hátrányai is, mint minden másnak, de a jó dolgokra voltál kíváncsi, ezért azt írtam le. Szerintem ugródeszkának szuper lehetőség, de mindemellett önállóan tudtunk élni, nem a szüleink nyakán és bérleti díj helyett hitelt törlesztettünk.
2021. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Továbbra is sokszor hallom, hogy 'átmeneti' meg 'kényszermegoldás', szerintem a magyarok elrugaszkodtak a valóságtól.


Sok embernek ez a valóság és ebből kellene kihozni a legtöbbet. Szigetelt házak, belül felújított házak, ha a környező parkok utak járdák is rendben vannak téve szerintem vetekednek a semmibe felhúzott 'modern' lakóparkokkal. Ezeket anno nagyon jól megtervezték.

Egyedül egy komolyabb pénz kellene hozzá, hogy a teljes környezetet megújítsák.


Én most költözök ilyenbe, elég ijesztő egyelőre de azt gondolom, hogy rengeteg pozitív van ahogy azt a 4-es is írta.

2021. júl. 29. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én családi házban nőttem fel, elég jó környéken, vidéki közepes városban. Jelenleg Budapesten élek egy 35 nm-es panelben, egy elfogadható lakótelepen. Én nagyon szeretek itt élni. Minden itt van a közelben: szupermarketek, patika, posta, DM. Két percre van két buszmegálló is, metró is közel van. Nagyon jó, hogy munka után csak lemegyek és beugrok a boltba akárcsak egy kenyérért, és nem kell gyalogolni mondjuk egy kilométert. A panel sem olyan rossz, mint amilyennek sokan lefestik, persze sok függ a lakóktól. Nekem jó szomszédaim vannak, így nem panaszkodok. Családiban télen rengeteget költöttünk a fűtésre, mégis elég hűvös volt. Itt panelben nagyon meleg van. Igaz, a távfűtés gazdaságtalan, de kis lakásnál nem olyan drága.

Én még kiemelném a biztonságérzetet, bár ez nem csak a panelra, hanem minden társasházra vonatkozik. Családiban jobban félnék egyedül, lakásban azonban egyáltalán nincs félelemérzetem. ű

Persze, nyilván van sok hátránya is a panelnek, de általában azokat hangsúlyozzák ki, megfeledkezve a pozitív dolgokról.

2021. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os nem mindegy a szomszédság és a környék az egyszer biztos. A családi ház pedig egy vagyon, hiába olcsóbb vidéken de ott mindenre költeni kell...
2021. júl. 29. 15:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal korunktól panelban lakunk a feleségemmel. Egyszer költöztünk más városba, így kívánta a helyzet, de itt is panelba. Panelprogram elvégezve, szigetel télen-nyáron, 10. emelet, jó a kilátás, kevesebb a zaj.

Mindkét lakásunk nagyon jó szomszédokkal volt körülvéve. Most nyugdíjasok vagyunk, nem bírnánk a magánházzal. Itt a lakótelepen minden közel van: üzletek, orvosok, kórház, bankok, posták, minden nap 5 autóbusz a metrókhoz stb.

2021. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!