Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a büdös gázszag ellen?

Mit tegyek a büdös gázszag ellen?

Figyelt kérdés
Ezer éves, de jó állapotban lévő bérházban lakunk, a 2.emeleten. A gázóra az előszobában van, ami elég kicsi helység, de a legrosszabb az, hogy büdös gázszag van mindig. Gázórások (vagy kik) megmérték készülékkel, megnézték, de szivárgás nincs, minden okés. Olvastam, hogy régi házaknál ez előfordul sajnos. Most nyáron a szellőztetés segít, de így is van, hogy megáll ott a büdös. Télen viszont nincs is fűtési lehetőség az előszobában, így az ajtókat ott becsukjuk és még erősebb a szag. Van, aki ugyenezzel a problémával küzd? Milyen légfrissítőt vagy bármit ajánlanátok, ami nem környezetszennyező/ egészségtelen annyira és be tudná lepni az egész teret (kb3x1,5m az alap és magas)? Sprayt és fújósat nem nagyon szeretnék, de ha nincs más, akkor az lesz.

2021. aug. 10. 13:00
1 2
 1/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de ahol gázszag van, ott gázszivárgás van. Vagy a szomszédnál van, vagy nálatok.

Mi az, hogy régebbi házaknak gázszaga van? Egy 50 éves autónak sincs benzinszaga, csak ha ereszt valahol a benzin.

2021. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, szerintem sem normális. Mikor beköltöztünk pont akkoriban volt teljes ellenőrzés (vmi 4 évenkénti műszaki ellenőrzés) és a konvektorokat, gázkazánt, gázórát mindent végignéztek a munkások és megmértek mindent. Azóta volt egyszer megint egy ellenőrzés, akkor is megkértük, hogy mérjék meg és nem találtak problémát. Ez mind 2 éven belül.
2021. aug. 10. 13:22
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

A gázórások csak a gázórát nézik, mert az az övéké, annak kell hibátlannak lenni.

Mondjuk az, na de a cső továbbmegy, amin nyilván gázkészülék van.

A gázórának mindössze 1 csapja van és 2 csatlakozója és soha nem bántja senki, nem forgatja, mozgatja.

De a gázkészülék 3-4-5 csapját naponta nyitod, csukod.

Az tuti rendben van?

A lakás légmozgása elviheti gázszagot az előszoba irányába is.

Én nem lennék nyugodt..

2021. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Sprayt és fújósat nem nagyon szeretnék"

Akkor próbálj ki valami legolcsóbb lógatósat (Wunderbaum), de ez tényleg a kisebb gond, az a lényeg, hogy sehol se legyen szivárgás.

2021. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Sprayt és fújósat nem nagyon szeretnék"

Amikor még ezek nem voltak 'divatban', teljesen megbízható volt a szappanos víz.

A gázórát ellenőrzőknek nem munkaköri kötelességük az egész lakásban a csatlakozók ellenőrzése.

2021. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem a gázóra ellenőrzéséről beszélt csak. Azt írta:

"volt teljes ellenőrzés (vmi 4 évenkénti műszaki ellenőrzés) és a konvektorokat, gázkazánt, gázórát mindent végignéztek a munkások és megmértek mindent. Azóta volt egyszer megint egy ellenőrzés, akkor is megkértük, hogy mérjék meg és nem találtak problémát."

2021. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ugyanez van évtizedek óta. Van az ingatlanomon egy főgaz nyomásszabályozó, fém dobozban. Ha kinyitom az ajtaját, dől a gázszag, szabadtérről beszélünk. Többször voltak ellenőrizni, a műszer nem mutat szivárgást, nem tudnak mit kezdeni vele.
2021. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom a szaki a gázkészülék előtt előveszi a műszert, lenullázza a műszert a gázszagos környezetben, így nem is fog szivárgást mutatni soha.
2021. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Spray alatt o a legfrissitore gondolt.


Lehet venni boltban (talan szerelvenybolt? Esetleg barkacs) hab sprayt amivel befujod a gazos eszkozok csarlakozojat pl kazan konvektor gaz ora csatlakozoi. Ha buborekok jelennek meg rajta akkor szivarog.

2021. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem értek a műszerhez sem, amivel megnézték, de ott tartotta egy ideig, utána sípolt és azt mondta, nincs probléma. A gázkazánál viszont megnyitották a melegvizet, és működés közben mérték.

Most akkor hívjak ki külön szakembert? Ha igen, akkor mi az ő nevük, kit keressek? Kéményseprőt is megkérdeztem egyszer, ő is odaszagolt, de azt mondta normális szerinte is. Szóval mindenkit kikérdeztem már. Gázóra csere sem volt annyira régen, talán 5 éve ha jól tudom. Esetleg kérdezzem meg a szomszédokat, náluk is van e ilyen szag?


És igen, a spray-n a légfrissítőre gondoltam. Ezekhez a csapokhoz stb dolgokhoz meg egyáltalán nem értek (lány létemre).

2021. aug. 10. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!