Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha büdös a...

Mit csináljak, ha büdös a szekrény amit vettem?

Figyelt kérdés

Használtan vettem egy csodaszép állapotú gardróbot és csak miután összeszereltük, utána vettem észre, hogy fura szaga van, egészen pontosan kutya szaga. A logikus az volna, hogy beszélek azzal akitől vettem és megpróbálom visszavetetni vele (kétlem, hogy sikerülne). Viszont olyan baromi nagy ez az egész, hogy 1 nap volt felcipelni a lakásba és összeszerelni. Egyszerűen nincs lelkierőm szétszedetni, lecipelni, megszabadulni tőle és másikat venni, tehát elsősorban megoldani szeretném, s ha nem megy, akkor lemondok majd róla.

Végigszagoltam az elemeket (komolyan), és a belsőknek nem, csak a külsőknek van kutya szaga. Neten olvastam, hogy az ecetes lemosás segít a szagok ellen, ezt biztosan kipróbálom, mert ennél még az ecetszag is jobb. Illetve a kérdés az volna, hogy tudtok-e olyan házipraktikát ami beválhat? Ez lehet hülye elképzelés, de ha lefestem az egészet, az vajon elzárja a szagokat?

Van bármi ötletetek, hogy mivel lehet eltűntetni a szagot vagy nevetségesen naiv vagyok, hogy ezen gondolkozom?



2021. ápr. 10. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld ki az ecetes mosást, hiszen száradás után az ecetszag eltűnik. Később fényezd át bútorápolóval ( pl. Pronto, az illata is nagyon kellemes), ez szerintem elég. Sokat szellőztesd , most már sokáig nyitva lehet az ablak.
2021. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel tisztítottad meg?
2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az átfestést a végére hagyd, ha már nem segít semmi.
2021. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még semmivel sem tisztítottam, mert hatalmasak a lapok, nagy része tükrös és a szerelő azt mondta, akkor takarítsam le ha már egyben van az egész. Holnap reggel megyek vissza a lakásba, akkor átmegyek rajta ecetes vízzel, lesz ideje kiszellőzni és száradni, aztán meglátjuk hogyan tovább. Amúgy is le szeretném majd festeni, szóval a hét vége felé ettől függetlenül is sor kerülne rá. Remélem a legjobbakat, s majd írom hogy sikerült. Köszi a kommenteket! :)
2021. ápr. 11. 06:39
 5/5 A kérdező kommentje:
2x átmostam ecettel, csak ideiglenesen tüntette el a szagot pár órára. Tegnap vettem Prontot, és még mindig jóillatú a szekrény, egselőre beválni látszik, remélem így is marad. Ettől függetlenül a festés hétvégén meglesz. :)
2021. ápr. 16. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!