Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a büdös gázszag ellen?

Mit tegyek a büdös gázszag ellen?

Figyelt kérdés
Ezer éves, de jó állapotban lévő bérházban lakunk, a 2.emeleten. A gázóra az előszobában van, ami elég kicsi helység, de a legrosszabb az, hogy büdös gázszag van mindig. Gázórások (vagy kik) megmérték készülékkel, megnézték, de szivárgás nincs, minden okés. Olvastam, hogy régi házaknál ez előfordul sajnos. Most nyáron a szellőztetés segít, de így is van, hogy megáll ott a büdös. Télen viszont nincs is fűtési lehetőség az előszobában, így az ajtókat ott becsukjuk és még erősebb a szag. Van, aki ugyenezzel a problémával küzd? Milyen légfrissítőt vagy bármit ajánlanátok, ami nem környezetszennyező/ egészségtelen annyira és be tudná lepni az egész teret (kb3x1,5m az alap és magas)? Sprayt és fújósat nem nagyon szeretnék, de ha nincs más, akkor az lesz.

2021. aug. 10. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Esetleg más szagot érzel, csak a gáz miatt azzal kötöd össze.
2021. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Ajjaj, megint ellepték a kérdést a témában full inkompetens emberek.

A földgáznak alapból semmilyen szaga nincs. Mielőtt felhasználásra kerül úgynevezett "aromásítás" történik, ilyenkor kapja meg azt az adalékot amitől jellegzetes gáz szaga lesz.

Na most ez az aroma nagyon intenzív, így pár légköbcentiméter szivárgás esetén is már jól érezhető.

Ez önmagában nem veszélyes, mivel a mérőóra és a mérőóra előtt lévő gáznyomás-szabályzó is szándékosan átenged némi szivárgást.

Szóval a mérőóra (főleg a régebbi típusokra jellemző) körüli enyhe gázszag teljesen normális jelenség, csak kellemetlen.

Ez ugyan olyan hogy ha elcseppentek 2-3 csepp benzint egy nappaliban, az egész ingatlanban benzin szag lesz. Mégse fog felrobbanni a ház ilyen alacsony koncentrációtól, csak rohadt zavaró mert büdös.

2021. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Na a gázművek, az GÁZ igazából.

Történet: Lecserélték a gázórát, úgy fél év múlva jöttek (ahogy mondták) kötelező ellenőrzésre.

Elég morózus volt az ember, szúrós tekintettel tette a dolgát bőszen használva a szivárgás ellenőrző műszerét.

Feltárt több javítanivaló helyet, többek közt kifogásolta a gázóra csatlakozásnál használt tömítő anyagot.

Kb. úgy nézett ki, mint vizeseknél a kóc, de ez műanyagból volt (talán szétcincált kordel zsinór, kék színű).

Mondta: csináltassuk meg, adott 6 hónapot?

1. Fél éve ők rakták fel, mármint a gázművek szerelői.

2. Ez a gázművek tulajdona, plombált szerelvénye.

Akkor?

Hozzáteszem: nekem is van (lehet) a kezemben, használhatok elektronikus szivárgáskeresőt, amelyet ipari környezetben használnak (nem habot, ez annál sokkal érzékenyebb, talán nem is biztos, hogy jó, ha annyira érzékeny), és én nem találtam semmit.

2021. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igazából az előszobából 4 ajtó nyílik. Egy a folyosóra, egy a wcre, egy a konyhába és egy az egyik szobára (Nagyon béna az elrendezés).

Gondoltam a wc-re is már, lehet onnan jön fel a büdös, hiába takarítom majdnem naponta.

2021. aug. 10. 15:22
 15/18 anonim ***** válasza:
Lefolyóból vagy kéményből is vissza szívároghat "gáz" szag.
2021. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyu!

Egy kis edénybe tegyél kb. fél deci vizet és pár csepp konyhai mosogatót, majd a mosogatószivacs nyomkodásával képezzél habot.

Ezzel törölgessed át a csatlakozási pontokat és azt figyeld, hogy nem képződik-e valahol buborék. Ha igen, ott van a szivárgás.

2021. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Te nezd meg ezzela szapoanos vagy mosogatoszeres vizzel.


A gazosok idiotak voltak nylad. Nalunk ugyanezert a szomszednal felfuggesztettek a gazszolgsltatast,amig csovet nem csereltetett.

2021. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de villámgyorsan bejelentenék egy gázszivárgás-gyanút, villámgyorsan ki is jönnek.

Nálam ez volt tavasszal, gázóra környékén éreztem gázszagot, tényleg volt szivárgás, kicserélték a tömítéseket. Ne adj az időközönkénti ellenőrzésre, hanem jelentsd be a szolgáltatónál, hogy gázszagot érzel.

Ha véletlenül nem igazolódik, akkor sem lesz belőle bajod.

2021. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!