Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A sulisok miből fizetik az...

A sulisok miből fizetik az albérletet vagy a koleszt?

Figyelt kérdés
Mert gondolom nem mindenkinek gazdagok a szülei+ha még sulit is fizetni kell ha csak fizetősre vették fel.Na meg aki az elején bizalmatlan és nem akar idegenekkel együtt lakni, az hogyan oldja meg.Vannak akik munka mellett sem tudják rendesen eltartani magukat.
2010. aug. 30. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

diákhitel

meló

spórolt pénz

szülők

2010. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

plusz ott van még a szoc.tám, vagy a bursa

de amúgy ezen én is gondolkodtam, valahogy ezek mellett is csak egy olcsó szobát tudnék kivenni, én legalábbis. másra is kell a pénz, ha a szülied nem támogatnak.

2010. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

diákmeló, diákhitel.bursa. szoctám.ösztöndíj.


egyébként ha zárható a szobád, akkor feltehetőleg nem lopják el a cuccaidat.


fizetősre nem érdemes menni, mert akkor elesel a sulis támogatásoktól.

2010. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de ha csak oda vettek fel?Nálunk sajna sok minden kimaradt órán amit kérdeztek érettségin,mert én szakközépbe jártam és lehet h. voltak jó jegyeim,de érettségire nem készítettek fel minket kellően.Bár gondolkozom h. újraérettségizek 1-2 tárgyból és megpróbálom hát ha felvesznek államilag támogatottra.
2010. aug. 30. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ott indult, hogy fizetősre be sem adtam. Nincs annyi pénzünk. Meg egyébként is, ha nem vettek fel államira, akkor szinte biztos, hogy még nem elég a tudásod. Nálunk nagyon látom, messziről ordít, ki fizetős, egyszerűen nincsenek meg az alapjai, csak szenved a szakkal. Kivétel a másoddiplomások, de ők meg idősebbek.


Voltam kolis, az nem drága, havi 10ezer. Aztán most albérletes. Laktam külön szobában havi 30ért, most ketten lakunk egy szobát 50ért havonta.

Én nem vagyok bizalmatlan, eddig legalább 20 emberrel laktam együtt hosszabb-rövidebb ideig és senkivel nem volt semmi problémám. Nyitottabbnak kell lenni.

Azt még nem értem, hogy nem lehet eltartani magad egyetem mellett. Nekem eleinte a szülők segítettek, illetve ha elúszom, most is kisegítenek. Mivel nem valami fényes az anyagi helyzetünk, kapok szoctámot, huszonvalahányezret, ösztöndíjat, az tízezer körül van. Ez már bőven fedezi a lakást. Emellett dolgozom, havi 30-40 ezer kell, hogy megéljek. Nyáron tettem félre, hogy ha kell, legyen. Szerintem aki akar, az eltartja magát, lehetőség bőven van. Csak meg kell pályázni minden támogatást, így alacsonyabb kereset is elég.


És még mindig azt mondom: ha nincs sok pénzed, fizetősre ne menj. Ne haragudj, de nem tudom, hogy nem lehet jól letenni az érettségit, egy dolog kell hozzá, hogy arra a pár órára odafigyelj. Egyetemen ugyanígy nem fogják leadni az anyagot, sőt, csak épp sokkal kevesebb időd lesz megtanulni...

2010. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!