Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áthallatszó zene esetén...

Áthallatszó zene esetén szóljak a felső szomszédnak?

Figyelt kérdés
Panelben lakom, most költöztem be. Nem klasszikusban, hanem négyemeletesben. A lakás nagyon jó lenne egyébként, de nem voltam felkészülve ennyi zajra. Családi téglaházban nőttem fel, hozzá vagyok szokva a privát szférához, de itt állandóan hallok koppanásokat, ajtócsukásokat stb, de a legrosszabb a zene, ami felülről jön. Azért nem tudom, hogy szóljak-e, mert nem tudom, ez mennyire normális, én is utálnám, ha előírnák, hogy mit csináljak a lakásomban és mit ne. Ez panelban megszokott, és szokjak hozzá vagy menjek el, vagy mit szokás ilyenkor? Tényleg nem tudom, hogy a zene ilyen hangos, vagy a szigetelés ilyen szar. Az a fura, hogy néha tök csendes a lakás, de egyszer-egyszer hallom, ahogy kiabálnak felettem.
2021. aug. 31. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem rettentő hangos, vagy nem késő este szól, akkor nem szólnék. Ez ilyen áthallatszik még az is, ha valaki a wc-n a dolgát végzi.
2021. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj meg a szomszédokkal beszélni ha épp találkoztok, kérdezd meg nekik mik a tapasztalataik. Abból el tudod dönteni, hogy szólj-e vagy sem. Jó dolog az ha az ember másokra is gondol de a te kényelmed a lefgontosabb, főleg ha vásároltad a lakást és nem csak albérlet.
2021. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A panel az a megalkuvások sorozatáról szól, nem pedig a nyugalomról és a csendről.

Amúgy mit hittél???

2021. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Egy beszélgetést megér. Amikor én laktam panelben épp a háttérzaj elnyomására folyamatosan ment a zene.
2021. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Voltak olyan illúzióim, hogy egyes panelok csendesek, ugyanis ezt hallottam. Meg azt is, hogy sok téglalakás rosszabb, mint a panel. Akárhogy is, a következő helyen, ahova költözöm, ez lesz az egyik legfőbb szempont.
2021. szept. 2. 09:55
 6/11 A kérdező kommentje:
A másik, amitől kivagyok, azok a koppanások. Tényleg fel nem tudom fogni, hogy mi a szar ez, de olyan, mintha súlyzókat ejtenének néha a padlóra. Nem folyamatosan, csak egyszer-egyszer egy nap, többnyire délelőtt. De annyira hülyén érzem magam, hogy ezzel átmenjek, hogy "elnézést, mi a tökömnek van olyan hangja, mintha ólomgolyó esne a földre?"
2021. szept. 2. 09:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet leejtenek valamit vagy erősebben raknak le egy széket.
2021. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De tényleg olyan hangja van, mint egy ólomgolyónak. Állandóan leejtenek egyet? :D
2021. szept. 2. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az élettel járó zajok, vagy normál hangerejű zene miatt napközben nem jogos átmenned. Semmit nem érsz el vele, csak “kellemetlen szomszédként” szerzel egy haragost.

És a legközelebbi ingatlanvásárlásodnál ne a Gyakori mondja meg neked a tutit, vagy ne csak azokat a válaszokat hasznosítsd, amik azt mondják amit hallani szeretnél!

2021. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát családi házról panelre váltás, az kemény dolog!🥴

Amellett - és ez nem kritika akar lenni, csak tényközlés - nem mindenkinek való a társasházi élet.

Én 50 éve élek tégla társasházban és azt sem tudom, hogy vannak e szomszédaim. És nem azért, mert egy kolostorban, vagy kriptában élek, hanem mert alapban az ember hozzászokik a mindennapi zajokhoz és meg sem hallja.

Ahogy a vonatsínek, vagy templom mellett (harangozás) lakók sem őrülnek meg naponta 100-szor.

Napközben, ha nem történik semmi kirívó, nem jogos szólnod!

Inkább próbálj meg költözni, mert neked ez csak egyre rosszabb lesz.

Ha Bp-i a paneled, simán elcserélheted egy agglomerációs házra.

2021. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!