Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit rontottam el? (Mestereket...

Mit rontottam el? (Mestereket hívtam)

Figyelt kérdés

Van a ház körül pár probléma, amit nem tudok megoldani:

Ivóvíz hálózat javítás:

Jön a mester felmérni. Jó de a földben milyen vastag cső van? Jövök a jövő héten kiásom és megmérem. Kiástam megmértem (haladjunk). Jön a mester: Ebben a gödörben nem tudok dolgozni, majd jövök és kiásom. A megbeszélt méretre kiástam. Azóta is "jön"


Tető javítás:

A Mesterrel megegyeztünk (tavasszal). Kiküldött két igen fiatal munkarőt, akiknek másfél óra alatt elment a kedvük a munkától. Legközelebb jött a mester (ugyan azokkal a "kollégákkal") javítani. Hónapok óta jön a 3. javításra (úgy tűnik kár erőltetni, úgy se tudja megcsinálni)


Kertben vannak a képességeimet meghaladó munkák:

A kertész hétfőre ígérte magát. Kijelentette, hogy megállt az autója, azóta is jön...


Hogyan kell ezeket a kóklereket kezelni, hiszen nem megoldás, hogy hívok mást (kipróbálva), az sem jobb



2021. szept. 1. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Számlát kell kérni,az kötelezi őket a munka teljesitésére avagy azzal lehet érvelni ha a későbbiekben probléma van.
2021. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van vagy 20-30 éve, hogy feleségem megegyezett egy parkettással, aki kijött, felmérte, hogy valamelyik augusztusban egy hétfői napon jön, hogy a 35 nm-es szobánkban felszedi át átrakja a recsegő parkettát. Kipakoltunk mindent, tele zsúfoltuk az egyéb kisebb helyiségeket a bútorokkal és egyéb cuccokkal, mozdulni nem lehetett az egyéb lakóterületeken és a megadott napon vártuk a "mestert". Nem jött. Következő nap feleségem felhívta telefonon, a "mester" azt mondta, hogy olyan meleg volt, hogy inkább lement a Balatonra. Megkérdeztem a feleségem, hogy mivel ő személyesen találkozott az illetővel, hogy milyen volt ? Hát olyan tiszta tekintetű, mondta a feleségem. Azóta mi az ilyen iparosokat csak olyan tiszta tekintetűnek nevezzük.
2021. szept. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A tetőről van. A többi munkát még érdemben el sem kezdték. A tetős esetben a mély és alapos hozzáértés teljes hiánya van. (Évek óta keresek valakit, aki megcsinálja a tetőt. Összesen egy jött ki ezen a csapaton kívül, de ők nem vállalták)

A másik kettő meg még hozzá sem kezdett.

2021. szept. 1. 09:17
 4/15 anonim ***** válasza:

Sehogy. Vagy szerencséd van, és találsz normálisat vagy nem. Nekem szerencsém van, 25 éve lakunk itt, ezalatt találtam pár jó szakembert,bár sajnos vannak, akik nyugdíjba mentek vagy elköltöztek.

Amit lehet, azt meg magadtól kell csinálni.

2021. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amit lehet saját kezűleg csinálok, de minden szakmát nem vagyok képes kitanulni
2021. szept. 1. 09:18
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor - pontosabban a munkák megkezdése elött - érdemes ismerösökön keresztül keresni szakembert, különben ilyenekbe futsz bele. (meg eleve nehéz jó, megbízható szakembereket találni, mert ezek többsége nyugatabbra költözött, akik meg maradtak, azok nem akarnak/tudnak dolgozni, nem értenek igazán a szakmához, de gyorsan meg akarnak gazdagodni.)
2021. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

hát bizony ehhez mázli kell...pár hete bedobott egy szórólapot egy vállakozó..mindent vállalt, még aszfaltozást is(akárhol az országban) járdát kellett volna betonozni..próba szerencse..felhívtam, azonnal felvette, mondtam mi lenne a meló, már mondta is mikor jön felmérni..megdöbbennésemre előbb jött, a mérőszalag zörgésére figyeltem fel..

Udvarias cigányember volt, azt mondta ezzel szűk egy nap alatt végeznek. Mondott egy árat, a többit megoldják..egymás tenyerébe cssaptunk, ennyi..az ígért időben jöttek, jóminőségű szerszámokkal kezdték a munkát. Délutánra kész volt a hibátlan minőségű, szép beton. Nem hangoskodtak, nem dohányoztak, csak dolgoztak. Jól, gyorsan, a kialkudott összegért. A főnöknek állandóan csengett az öreg mobilja, vette a megrendeléseket.

Tiszta környezetet hagytak maguk után, és ennyi.


Azóta sem tudtam feldolgozni, hogy ilyen létezik.


Ritka, azt utólag meg kell hagyni. Amúgy mindent vállal.

2021. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ott rontottad el hogy nem informáltad leva mestereket. Egyébként is mi az hogy te ásod ki a vizesnek a gödröt? Azért fizetsz hogy ne kelljen ásni. Egy valamire való viz gáz központi szerelőnek van egy segédje ő ás. Meg a szaki is ketten. Szüleimnél nagy munkát csináltak menet közben derült ki hogy az aknától a házig cserélni kell a vezetéket. Ők mondták ez nem volt betervezve menniük kell máshova. De ha kiássuk kicseréli. Természetesen ez más helyzet. Kiástuk. Ha be lett volna tervezve maguknak ássák. Hirtelen kellett burkoló neten találtam egy ismeretlent. Nem tudtuk leinformálni második nap el kellett zavarni. Tehát utána kell érdeklődni a szakiknak egyébként lutri
2021. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Erre találták ki a kötbér intézményét.
2021. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1: :)))


A hivatalos menet, hogy írásban kell tételes árajánlatot adniuk.

Aki nem ilyent ad, azzal lesznek bajok.

2021. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!