Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit rontottam el? (Mestereket...

Mit rontottam el? (Mestereket hívtam)

Figyelt kérdés

Van a ház körül pár probléma, amit nem tudok megoldani:

Ivóvíz hálózat javítás:

Jön a mester felmérni. Jó de a földben milyen vastag cső van? Jövök a jövő héten kiásom és megmérem. Kiástam megmértem (haladjunk). Jön a mester: Ebben a gödörben nem tudok dolgozni, majd jövök és kiásom. A megbeszélt méretre kiástam. Azóta is "jön"


Tető javítás:

A Mesterrel megegyeztünk (tavasszal). Kiküldött két igen fiatal munkarőt, akiknek másfél óra alatt elment a kedvük a munkától. Legközelebb jött a mester (ugyan azokkal a "kollégákkal") javítani. Hónapok óta jön a 3. javításra (úgy tűnik kár erőltetni, úgy se tudja megcsinálni)


Kertben vannak a képességeimet meghaladó munkák:

A kertész hétfőre ígérte magát. Kijelentette, hogy megállt az autója, azóta is jön...


Hogyan kell ezeket a kóklereket kezelni, hiszen nem megoldás, hogy hívok mást (kipróbálva), az sem jobb



2021. szept. 1. 08:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8: Hogy kell leinformálni?


Egyébként mért nem szokás legalább bizonyítványt kérni?

Én ha elmegyek közalkalmazottnak havi 90-ért, még erkölcsit is kérnek. Ha kifizetek 11 M-t egy brigádnak, még a végzettségét se ellenőrizzem? Vicc!

2021. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Adtál nekik pénzt? Egyébként tényleg csak leinformált embereket szabad alkalmazni.
2021. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

2 fontos dolog van: egyrészt csak olyanokat hívj, akit vagy ismersz személyesen, vagy faludbeli, szomszéd, stb, tehát nem szívódik fel csak úgy. És láttál már munkát, amit csinált másnál pl. Ne az legyen a szempont, hogy ad számlát vagy sem, azzal kitörölheted.

A másik, hogy amit csak lehet, mindent magad csinálj meg, akár úgy is, hogy tanulsz, és szerszámokat is veszel. Jobban jársz.

2021. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A tavaly lefoglalt burkolónk azóta is jön, ismerősnél dolgozott, szépen. El is jött megnézni a melót. Szerencsére találtunk másikat, aki megcsinálta a munkát, de őrült nagy szerencse volt, magam sem hittem el. Szerződés, előlegszámla, minden hivatalos legyen, ha aggódsz. Bár a mi szakembereink csak a kész munkáért fogadtak el pénzt, előre semmit. Anyagot a boltban a mi nevünkre kérték, bolt hitelezte és amikor kész volt a meló, akkor fizettünk ott. Egyébként meg ásna a radai rossebb, nem én vagyok a segédmunkás, meg még fizessek is érte.
2021. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Az a baj velük, hogy az elmúlt pár év nagyon elkényeztette őket. Volt/van dögivel munkájuk, a herevakarás is kiteheti a munkaidő nagy részét, mert olyan órabéreket kérhetnek el. De az inga majd visszaleng, mert mindig visszaleng ott, ahol szabadpiac van, és amikor majd dolgozhatnak megint 16 órában éhbérért akkor ugynezek az emberek lesznek majd azok, akiket sajnálni kell, hogy szegények kihajtják magukat és kenyérre nem jut. De ezek csak azok az emebrek lesznek, akik sz*rtak az ügyfeleikre, akik pedig addig is megbecsülték őket és becsülettel megszolgálták a magas órabért, azok ínséges időkben is fenn fognak maradni.
2021. szept. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!