Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti hogyan engeditek be a...

Ti hogyan engeditek be a mestereket a lakásba?

Figyelt kérdés

Szerencsére a lakás tök üres, így per pillanat nem féltek semmit tőlük. Viszont a beépítendő anyagminőségből talán sejthetik, hogy később lehet itt 1-2 értékesebb dolog amiért vissza lehet jönni...

A gond az, hogy nem tudom minden nap ki-be engedni őket és kulcsot kéne adnom nekik lassan.

Talán ezt megoldja majd az, ha megérkezik a biztonsági ajtóm Mauer zárral aminek a kulcsát csak regisztrációs kártyával lehet másolni.

Ti hogy oldjátok/oldottátok meg ezeket a dolgokat? Vagy csak én aggódom túl?



2018. júl. 20. 04:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Aggódni sosem kár. Nálunk mindig volt valaki, aki odafigyelt. Leginkább én, mert itthonról dolgozom.

Nem tudom, szomszédok mennyire megbízhatóak, esetleg őket lehetne megkérni. Remélem sikerül megoldani a problémát!

2018. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Azért az tetszik, hogy mindenkit alapból mindenkit tolvajnak nézel. Kíváncsi lennék, neked hogy jött össze 'annyi'?
2018. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy napi 16-18 órát dolgozom a vállalkozásomon (van amikor szombaton és/vagy vasárnap is) úgy, az első 3 évben nulla nyereségem volt, csak tettem bele a munkát és a tudásomat (pénzt nem, mert egy bizonyos szolgáltatást nyújtok). De azt hiszem nem kéne magyarázkodnom a magadfajta rosszindulatú embereknek, de azért engedtessék meg nekem, hogy megvédjem magam.
2018. júl. 20. 10:56
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért arra kíváncsi lennék te mit szólnál hozzá, ha minden ok nélkül úgy kezelnének, hogy valamit úgyis ellopsz, vagy átvered az embert...

Egyébként, ha úgyis masik ajtód lesz akkor nem is értem mitől félsz, úgyis más kulcs kell hozzá.

De legegyszerűbb zárat cserélni miután az a sok tolvaj szakember végez nálad...

Természetesen az összes másoltat magának kulcsot, mert minden melós csak azzal az eltökélt szándékkal érkezik hozzád, hogy miután beköltözöl jól kiraboljanak...


Amúgy fantasztikus életed lehet ha 3 éve napi 16-18 órát dologoztál, úgy hogy egy fillért sem kerestél, de mégis tudtad fizetni a megélhetésed, és még a cégedbe is nyomtad a lóvét. Egy varázsló lehetsz :-D

Meg is nézem a hátam, lehet tollas... Ja nem...

2018. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor visszakérdezek, ha már így elkanyarodtunk.

Ki az aki nem feltételezi vadidegen emberekről akiket beenged az otthonába, hogy esetleg lopnak/terepet mérnek fel (és később lopnak)?

Ti gondolom akkor csak úgy beengeditek a vizórást/gázórást is a lakásba mindenféle igazolvány elkérése nélkül, igaz?

Az ajtómban a zár egyébként 45ezer lesz, nem szívesen cserélném le miután a "tolvaj" szakik elmentek.

Nem állítottam egy percig sem, hogy azok, de jobb a békesség.

Ha már így pellengérre vagyok állítva, akkor jelzem, hogy levelezőn csináltam akkoriban az egyetemet és otthon laktam még, így tudtam 3 évig "beletenni" a vállalkozásomba. Még esetleg valami kérdés amivel belém szeretne kötni valaki, vagy sikerül a kérdésre válaszolni?

2018. júl. 20. 14:44
 6/13 A kérdező kommentje:

Mellesleg egy forintot nem tettem bele a cégbe 3 évig, csak dolgoztam, kapcsolatokat építettem (online területen). Számítógépem amúgy is volt, nem kellett venni.

Régen megállta a helyét az a teória, hogy péznt csak pénzből lehet csinálni. Manapság ha tudsz olyan szolgáltatást nyújtani online amire van igény, jobb vagy/gyorsabb vagy/olcsóbb vagy, akkor gyakorlatilag NULLA anyagi ráfordítás kell.

2018. júl. 20. 14:46
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Egy vállalkozás ha hivatalos akkor annak anyagi vonzata van, adózás, könyvelés egyéb költségek. Tehát anyagi ráfordítás nélkül nem lehet. Ha meg feketéztél akkor ne verd rá a nyálad...

Önerőből elért becsületes vagyon ugye?...

Emberileg meg egy nulla vagy.


Amúgy az új ajtódban is kilehet cserélni a zárat egy olcsó gagyira a felújítás ideje alatt, majd ha kész vagy visszarakatod a drágát bele...

Ha ennyire elvagy eresztve, akkor ez nem jelenthet akadályt...

2018. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lol, oké befejeztem. Látszik hogy fingod sincs semmiről (könyvelésről és adózási formákról sem - nulla bevétel nulla költség). És pont ezért becsülöm meg azt amim van és féltem, mert megdolgoztam érte. Részemről lezárva, ha gondod-bajod van keress meg privátban, nem fogok itt már válaszolni.
2018. júl. 20. 15:23
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Még egy kérdés megfogalmazódott bennem...

Ha 16-18 órát melóztál, mellette csináltad az egyetemet akkor mégis mikor aludtál?...


Ha igazak lennének a szavaid akkor mostanra kb. egy zombi lennél, mert az emberi szervezet nem bírja azt amit itt az embereknek előadsz...

2018. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Érdemes ott lenni, vagy legalább amikor beengeded őket.

A zárat is le lehet cserélni később, ha tényleg nem féltesz semmit a lakásban.


Ez nem bizalom kérdés, félreértésekre ad okot, ha a kulcsot kiadod a kezedből és ha nem vagy ott.


Igen jól látod, nagyon nehéz egy felújítást koordinálni.

2018. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!