Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van szabály arra hogy két ház...

Van szabály arra hogy két ház között, melyet kerítés választ el, a kerítéshez hány méterre lehet fát-növényeket ültetni?

Figyelt kérdés
Tehát van a mi házunk és ezzel egy kicsi udvar...a mi telkünket egy kerítés választja el a szomdédunktól. De ők a kerítésünkhöz pár centire ültettek fákat amik megnőttek akkorára, hogy átlóg a mi udvarunkra ás áthullajtja a leveleit stb...nem a fa az egyetlen, málna és egyéb gazok is átlógnak, amit persze levágunk, ami már hozzánk átlóg, de ezért persze meg szól hogy ne vágjuk le. Az lenne a kérdésem h van-e erre valami törvény h egy kerítéstől hány méterre ültethet a szomszéd növényeket?
2010. aug. 31. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Erről a helyi önkormányzat szokott rendelkezni, ott érdeklődj.
2010. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"De ők a kerítésünkhöz pár centire ültettek fákat amik megnőttek akkorára, hogy átlóg a mi udvarunkra ás áthullajtja a leveleit stb"


TE magad adtad meg a választ. Már megnőttek a fák, így már nem lényeg, hogy hány centire vannak a kerítéstől.

Miért most tiltakozol? Az ültetés pillanatában kellett volna. Ja, most lettetek haragban és ez vmi bosszúféle. Nem jó ezzel játszani.

Hiába szólsz az önkormányzatnál, pont hasonló pert már meg is nyert valaki, és BK született róla, ami szerint ilyen esetben nem kérheti a szomszéd a fa kivágását (ami logikusan nem is az övé), nem rendelkezhet róla.

Ha a ti oldaladon átnyúló ágakat végig levágnád, mert erre is volt példa és kidőlne a szomszédra a fa, akkor komoly büntetőjogi következményekkel kellene számolnod.


Tudod, hogy az önkormányzati bejelentgetéssel egypen pert is indítasz? Sokan nem tudják, hogy el lehet jutni bíróságig, ha pervesztes lesz az önkormányzat, tőled kéri a perköltséget.

Ennyit a szomszédi perpatvarokról.

2010. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóltal már erről a szomszédnak? Mármint hogy zavar.. Csak mert olyan sokan jönnek itt a jogszabályokkal aztán csak egy szavukba kerülne lehet.
2010. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ki ne találjuk már, hogy az átlógó ágakat nincs jogom levágni...

Ami az én telkemen van az az enyém.

Létra, és kopaszd meg a telekhatáron. Nekünk eperfa lógott át a szomszédból, összegfogott mndent,simán megkurtítottam a felekhatáron. gázolajjal bekentem a csonkot, hogy ne is hajtson ki.


Amúgy, ha sunyi megoldást akarsz pár hétig locsolgatod sós vzzel akkor kipusztul.

Annak üzenném, aki szernt akkor kellett volna szólni mikor elültették, hogy sületlenségeket beszél, addg nem tartozik rám, hogy mit csnál a szomszéd ameddig nincs rám hatással.

Azt ültet a telkén amit akar.

2010. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van,én 3 éve vettem a kertet,ami átlógott a trombita folyondár azt jó lenyirtuk,a vastag ágait lefürészeltük.Ami ott van a mesgyén ajánlották a szomszédok,ássak egy gödröt,egy kis gázolaj és jövőre már nem hajt ki.Én szóltam,hogy tüntesse el,a régi tulaj is szólt régen,de alkoholistáé volt és nem érdekelte.Most meg egy cseresznyefát ültetett fél méterre a keritéstől,egy két év és nálam lesz fele.Én meg abba a vonalba ültetek,de jóval nagyobbat és meglátjuk mi lesz.1999-ig volt törvény rá,hogy melyik fát milyen távolságba lehet ültettni.De van olyan is,hogy birtokháboritás és nem vagyok hajlandó eltürni a szemetét.Az önkormányzatnál foglalkoznak vele,hogy mit lehet tenni?
2010. szept. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn úgy tudom 60 cm -re nem lehet semmi.
2013. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!