Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiadnál egy szobát a lakásodba...

Kiadnál egy szobát a lakásodban, úgy hogy benne laksz (diákok vagyunk)?

Figyelt kérdés
pesten lakunk lakásban, akkor vették szüleim, mikor egyetemet kezdtem. 57m2, egy nagy nappali és 2 kicsi szoba, de 1-1 embernek elég. én a párommal a nappaliban lakok, itt bőben elférünk, az egyik kisszoba pedig a barátnőmnek van kiadva. a másik megüresedett, mert az öcsém már nem lakik itt és gondoltam ki kéne adni, kéne a pénz. csakhogy ismerősnek éppen nem kell, idegentől meg félek egy kicsit. itt minden a mi cuccunk(úgy értve, hogy konyhai dolgok, gépek, minden) és nem tudom, hogy egy idegen mennyire vigyázna ezekre. attól félek, hogy még ha találok is rendes embert, szóval hogy mikor nem vagyunk itt kipakolja a lakást(nem egy luxuslakás, de van 2 laptop, tv, mosógép, kevés ékszer) vagy tönkretesz dolgokat vagy mindig csak a gond lenne vele(felhoz csak úgy embereket), ilyesmi. egyesek szerint alaptalan ez a félelmem és túl bizalmatlan vagyok, de a mai világban én már semmin se lepődök meg. Ti mit gondoltok erről?
2010. aug. 31. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túlparázod. Én is laktam főbérlőnél, meg is mondta, hogy úgy választ albérlőt mindig, hogy előtte beszélget vele, amennyit lehet és ha kicsit is nem szimpatikus, akkor nem engedi be. Ha diákot veszel fel, nagy valószínűséggel eszébe se fog jutni kipakolni, hiszen az egyetem oda köti, bármikor elérheted.

Kérj kauciót, ha tönkretesz valamit (ez benne van a pakliban, de ugyanúgy te is tönkreteheted vagy magától is tönkremehet, ezt hívják amortizációnak), abból levonod. Ahol először laktam, ott mondjuk nem kellett kauciót fizetnem (kellett volna, de mondtam a főbérlőnek, hogy sajnos nincs annyi pénzem), egyszer törtem el a szendvicssütő fülét, de másnap elmentem szervizbe és vettem újat. Persze nem mindig ilyen szerencsés a dolog, a mostani albérlőtársunk a mosógép fülét törte el (törékeny dolgok ezek :D), akkor derült ki, amikor mosni akartam, de még tagadta is.

Ha nem akarod, hogy felhozzon embereket, akkor írd bele a szerződésbe, így ha mégis megteszi, akkor jogodban áll azonnali hatállyal kirúgni. Bár szerintem normális, ha mondjuk felviszi egy lány időnként a pasiját, vagy egy-egy barátnőjét, de gondolom, nem erre gondoltál, hanem amikor tízen felmennek és szétcsapják a lakást.

Mindenesetre pusztán emiatt ne tedd, hogy nem veszel fel senkit, gondolj bele, havi többtízezer forint plusz bevételed lehet így :P

2010. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyszerű.

ha suliba jársz, akkor nézz körül ott, hátha kell vkinek kéró. csak nem csapja xarrá a lakást, hiszen tudja, h bármikor elkaphatod emiatt :D

vagy a lakótárs barátnőnek hátha van valami ismije suliból/melóból akit te is szívesen látsz.


vagy hirdess iwiw/facebook üzifalon. az ismerőseidben csak bízol annyira, h kiadd vmelyiknek a szobádat.


ne parázd túl! tudom, én is féltem a cuccaimat, de kapásból tudok 5 havert mondani, akiben bízok.

2010. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!