Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van a lakásodban kb 6 millió...

Van a lakásodban kb 6 millió forintnyi ingóság?

Figyelt kérdés

A lakásbiztosítási kalkulátorokat nézegettem és kb ennyit hoznak ki. Szerintem ez irreálisan sok, mert nincsenek értékes festményeink, műtárgyaink, bundáink. A bútorok is ósdi 25-30 évesek, már bőven megérettek a lomtalanításra. A háztartási gépeink is több évtizedesek.

Így el nem tudom képzelni mire hozták ki a 6 milliót.


2011. nov. 11. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Annyi nincs, kb. 4 millió a reális. Generali nekem így kötött.
2011. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És a 4 millióba mid van? Mert nekem az is irtó soknak tűnik.
2011. nov. 11. 12:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 4,5 millióra hozták ki, de én se tudom, mi lehet. Mondjuk a konyhabútor anno (10 éve) volt egyedül 600 ezer a gépek nélkül. Szóval most már nem ér annyit, de ha mondjuk leégne a lakás, és újratervezés lenne, akkor lehet, hogy a 4,5 millió kellene a bútorok pótlására. Szerintem így kell ezt elképzelni. :)
2011. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Pld. konyhabútor (cirka 1 millió a gépekkel együtt), szobabútor kanapéval az is olyan fél-egy millió körül (persze az igényesebb), szőnyegek, tv, számítógép, mosógép, asztal, székek, fényképezőgép, kamera, autókulcs,ha mondjuk beég, az is horribilis összeg újra pótolni, radiátorok, stb.. szóval úgy gondold el, ha tűz lenne, és újra kéne venni mindent. Úgy reálisabb a 6 millió. Nem?
2011. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is mikor pár hónapja újrakötöttem a biztosítást a Generalinál, ugyanerre kérdeztem rá. Aztán amikor felsorolta a csajszi, hogy a fogkefétől kezdve, a ruhákon át, az összes könyved, gyerekjátékok, irataid, gépek, bútorok stb. és belegondoltam, lehet, hogy van benne valami. Igaz nálunk a berendezések most vadi újak, az építkezésre kötött biztosítást kötöttem át lakott épületre, de ahogy valaki írta, ha kiég a lakás, a régiek helyett is újat kell venni.
2011. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A mi konyhabútorunk kb 30 éves, sima, legegyszerűbb 2,40-es blokk konyha a szocreál időkből. Még a szüleimtől örököltem. Fogalmam sincs akkoriban mennyibe került. De lomtalanításkor különbeket látok kirakva.

Oké, ha mondjuk elmennék a Kikába és vennék egy kanapét, szobabútort, az benne lenne simán fél millába. Na, de nem hiszem, hogy egy szokásos magyar lakásban, pl egy vidéki kis faluban Marika néninél ez lenne az átlagos.

Mosógép: 30 éves Hajdu. Nem hiszem, hogy százezereket érne.

Autókulcs! Egy harminc éven felüli Ladánk van. Már másoltattam hozzá kulcsot, pár száz forintba került.

A radiátor a lakás része, nem ingóság.


A biztosító csak a kárt téríti meg adott esetben, nem? És nem azt a számlát fizetni ki, ha mindenből újat vennék.


Oké, elhiszem, hogy vannak olyan lakások, ahol lehet ennyi érték. Csak éppen azt tartom egy kicsit igazságtalannak, hogy a biztosító aszerint és nem a ténylegesen felmért érték szerint számol.

2011. nov. 11. 13:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Második meg harmadik vagyok. Értem amit írsz. De ha a régi konyhabútorod leég mondjuk (isten őrizz!!) akkor nem tudsz 30-40 ezerből újat venni.


Szerintem csináld azt, hogy mondjuk saccold meg, mennyi érték van a lakásodban, és ha elvesznének, megsemmisülnének, mennyiből tudnád azokat pótolni, illetve biztos van olyan amit nem is akarnál pótolni.. pld. egy sarokülőgarnitúra, mert mondjuk felesleges... vagy nem kell két konyha a házba, stb. stb..ezek csak példák!)


És ha megvan a végösszeged, akkor menj be a biztosítóhoz, és kérj szerződés módosítást, alacsonyabb össszegre.


Teszem azt, ha neked 2 millió elég lenne a lakás teljes újra feltöltéséhez, akkor köss biztosítást 2 milliós ingóságra.

2011. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem a tényleges értéket kell nézni, hanem azt az összeget, amiért tudnál kvázi darabszámra ugyanannyi ingóságot venni, ha valamiért pótolni kell - nekünk így mondta az üzletkötő. Így is kötöttük meg, hiszen igaza van az egyik válaszolónak, hiába 30 éves a konyhabútorod ér 3 Ft-ot, ha történne vele valami, akkor nem tudnád 3 Ft-ból pótolni. Az ismerős üzletkötő azt is mondta, hogy sajnos egyébként a többség még így is alulbiztosítja az ingóságait, utána meg veri a fejét a falba ha mégis beüt a mennykő.
2011. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk van bizony, még sokkal több is. A hajam kihullana, ha leégne a lakás és minden odaveszne.
2011. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az lehet, de pl ha autóra biztosítást kötsz, akkor sem a vadi új gyári listaárat nézik. És ha pl van cascod és ellopják a 15 éves kocsidat, nem fogják helyette kifizetni egy vadi újnak árát.

Ha így lenne, gondoljatok bele, mekkora szerencse és örömünnep lenne, ha valakinek ellopnák az autóját. Vehet helyette egy vadi újat és még árulnia sem kell a régit.


Ha lakásra ez így van, akkor az elég faramuci helyzet, hogy nem a tényleges felmérhető kár után fizetnek. Így gyakorlatilag a tulajdonosoknak az az érdekük, hogy leégjen a lakás, hiszen akkor a pénzből mindent felújíthatnak és mindenből vadi újat vehetnek.

Szerintem ez így nincs jól.

2011. nov. 11. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!