Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtéstípusok garantáljá...

Delusion kérdése:

Milyen fűtéstípusok garantálják a végtelen melegvízet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tudom, hogy vicces kérdés, de nem tudom jobban feltenni. Lakást szeretnénk vásárolni és ez egy nagyon fontos feltétel. A legtöbb helyen ahol laktam villanybojler volt, max. 10-20 perc melegvízet tudott a legtöbb. Nem egy nagy élmény ha az embernek hosszú a haja vagy pl. szeretne egy forró fürdőt...


Panelban éltem egy darabig, ha jól értem ezek távfűtésesek, gyakorlatilag nem értelmezhető az, hogy elfogy a melegvíz. Ez tiszta sor.


Elméletileg a központi fűtés ehhez hasonló ebből a szempontból, viszont elég sok lakásnál látom a központi fűtés vagy távfűtés ellenére a bojlert a lakásban. Miért?


Rokonom mondta, hogy érdemes megnézni a cirkós lakásokat is, mert "mire elfogyna a melegvíz addigra igazából megint meleg lesz" vagy valami hasonló.


A gáz alapú bojlerek ilyen szempontból mennyit tudnak? Mi a helyzet a hőszivattyús vagy pl. fan coil lakásokkal?


Gondolom nyilvánvaló, hogy nulla közöm van az energetikához. Ez nem az a dolog amit suliban megtanítanak az embernek.


2021. szept. 21. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Ezt csak a gázboyler tudja.

Hétvégi házban régi FÉG boyler, 24kW (nem különleges darab, mindenhova ezt szerelték) teljesíti ezt.

Villany nem bírja, tárolós, bármekkora is kifogyhat.

2021. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átfolyós rendszerű vízmelegítők "végtelen" mennyiségű melegvizet tudnak, cserébe, mivel akkor melegíti, mikor használod, adott idő alatt viszonylag kevesebb vizet ad, mint egy tárolós bojler, ahol készen áll a melegvíz, csak korlátozott mennyiségben.
2021. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok régi lakásba cserépkályhás volt, és melegvízhez fatüzelésesbolyler(szenespince). Késöbb kaptak távfűtést, de a melegvízhez olcsóbb volt a gázt bevezetni ( sokszor fűteni is). Mint központilag kiépíteni. Mindezt befojásolhatták az akkori lehetőségek.

Gázból az átfolyós tud folyamatos melegvizet, de a használata kissé kényelmetlen és bosszantó.

A kombi kazánok, ha egyedi fűtés van, szintén folyamatos és jó meleg vizet adnak.

Társasházi lakásba hőszivattyúvan fancoolival nem találkozol.

2021. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Régi gáz átfolyós addig adja ameddig akarod. Vagy a kombi kazánok ami vizet és fűtést is ad
2021. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeretném megköszönni mindenkinek a választ. A kérdésem az lenne, hogy pontosan hogyan derül ki, hogy egy bojler átfolyós vagy sem? (Nyilván azon kívül, hogy megkérdezem a tulajdonostól.) Utána kell nézni a típusának a neten, vagy van valami ismertetőjele?
2021. szept. 21. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ránézel (módod van rá), rögtön tudhatod.

Ha megnyitod a meleg vizet begyújt, ha elzárod elalszik.

Ha van őrlángja, akkor attól gyújt a főégő, de már sok éve elektromos gyújtás van, őr(gyujtó)láng nincs.

Ez csak vizmelegítő, de van kombi kazán: fűt és melegvizet ad.

2021. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Persze az újabbak zártak így a lángot se látod. A tárolósok elég nagyok szerintem legtöbbször henger alakúak
2021. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már a méretéből tudható. Az átfolyós jóval kisebb, a tárolósnál kell egy csomó hely a víznek.
2021. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk villanybojlerünk van, és tusolónk. Még sosem éltem meg, hogy nincs melegvíz. 3 tagú család, asszem 80L-es a bojler. Hosszú a hajam, sokszor mosom. Sokat mosogatok, mert minden nap főzök. Tehát bőven használok melegvizet.

Nem magas a villanyszámla, nálunk két villanyóra van, egyik az un.takarékos áram.

2021. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!