Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most ez hogy működik (dugulás,...

Most ez hogy működik (dugulás, felső szomszéd társasházban)?

Figyelt kérdés

3 emeletes bérházban lakunk a másodikon(szóval a felettünk lakók laknak a legmagasabban). Most átcsengettek,hogy náluk dugulás van és utalt rá, hogy biztos miattunk, mert hallja, hogy sokszor csak kicsit engedjuk meg a wc-t - szóval nem húzzuk le eléggé. Ketten lakunk, a férjem ha pisil nem használ wc papírt, én is sokszor papír nélkül és olyankor csak kicsit húzzuk le - azt minek sokáig engedni? Ha nagydolgozunk, akkor persze lenyomatjuk teljesen (én amúgy is vagy 3-4 naponta szoktam (genetika vagy mi), párom is napi egyszer reggel). De most álljak le magyarázkodni?

Na de a kérdés, hogy mi tehetünk arról, hogy náluk dugulás van? Nálunk semmi nincs, még most a szag sem jön fel (ritkán feljön a büdös, de olyankor sincs dugulás - olyan 3-szor kellett pumpálni mióta itt lakunk 4 éve, de az sem volt vészes egyszer sem). Most ránk akarják fogni, hogy miattunk van náluk dugulás? (Mert hogy ők hallják, hogy sokszor csak kicsit húzzuk meg a wc-t...) Szerintem akkor nálunk is gebasz lenne vagy legalábbis észlelnénk, hogy valami nincs rendben, nem? Simán lemegy a víz, semmi változás nincs.



2021. szept. 25. 21:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerelőt kell hívni. És Nálatok is van probléma - csökken az Ő költsége.


Ennyi...

2021. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
10es: ha sietek nem mindig szoktam használni vagy zuhanyzás előtt sem. Meg persze nem vagyunk itthon egész nap.
2021. szept. 26. 10:53
 13/16 A kérdező kommentje:
Azóta nem jöttek le, szerencsére beázás sem történt, szóval valószínűleg megoldódott. Köszönöm a sok választ!
2021. szept. 28. 13:19
 14/16 A kérdező kommentje:

Ma újra lejött a nénike... Most azzal, hogy nagyon nagyon büdös jön fel a wc-ből nekik és biztos miattunk. Mondtuk, hogy nekünk nincs semmi probléma a wc-vel. Nem is emlékszem mikor kellett pumpálni... Ezt meg se hallotta, csak mondta, mondta a magáét, hogy azért pumpáljuk már meg, meg hogy ő addig nem nyugszik, amíg ki nem derül az ok és megint azzal jött, hogy rövid ideig húzzuk a wc-t.

Volt az alattunk lévőknél is mielőtt hozzánk csengetett, ott is minden okés volt - ezért szerinte biztos, hogy mi okozzuk a bajt.

Már annyira felidegesített, komolyan semmi baj a wc-vel, hónapok óta meg se akadt, semmi, büdös se jön fel. Most hiába hívtuk be, hogy nézze meg nyugodtan, nem akart bejönni. Csak mondta a magáét.

2022. okt. 7. 18:23
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb be se engedd.Neked nem kötelességed a saját vécédet mutogatni bárkinek is. Értem én, hogy probléma mentesen szeretnél élni ott, de ilyen embernek sosem tudsz a kedvére tenni sajnos.

Vállald fel a konfliktust és közöld vele,innentől nem óhajtasz vele beszélni. Ha pedig zaklat, bejelented a rendőrségen.

2022. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha büdös jön fel hozzájuk, akkor ismét náluk van a hiba, mert a WC-csészében valami oknál fogva nem marad meg a víz, ami dugóként szolgálna. Ajánljad neki, hogy hívjon szerelőt és javíttassa meg a hibát a WC-jükben.

Ráadásul (fentebb már említették), a bűz a felszálló ágon jöhet fel a csatornából és nem tőletek, mert ami már elhagyta a WC-csészéteket, az már a leszálló ágban van és semmi közötök hozzá.

A néni nincs tisztában alapfogalmakkal. Kérj meg valakit a lakók közül, akivel elmagyarázzátok neki a WC működését.

A bűznek semmi köze ahhoz, hogy mennyire intenzíven öblítetek, mert ha keveset, akkor az ürülék nálatok marad, tehát neki nem büdösíthet, ha pedig kiürül a WC-csészétek, akkor nem lehet a Ti gondotok.

Egyébként a közös képviselő is kinyithatja a szemüket.

2022. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!