Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontott autóklímával kapcsolat...

BencePapa kérdése:

Bontott autóklímával kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

(Előre leszögezném! Abszolút fogalmam sincs, hogy, hogy működik és miből áll, és mi kell a működéséhez)

Micu colthoz 96 1.6 glx (cj,cp) Ebbe szeretnék bontottan venni klímát. 40-be árulja valaki és elvileg kompletten (magánbontó).

Be van szerelve az egyik kocsiba és azt mondta ha segítek kiszerelni akkor megkapom 40be.

Valaki rakott már ilyenbe? Honnan tudom, hogy jót ad és működik? Mennyire nehéz letesztelni a működést, ha azt mondja pl, hogy most nem lehet mivel.. Mit tudom én, nincs benne aksi vagy nincs feltöltve? Mit Kell megnézni, hogy jó legyen? Mit lehet letesztelni? Minek nem szabad rozsdásnak lenni? stb. stb. (közben googlizgatok keresgélek a válaszok után én is)

Mellesleg van ember aki beszereli a kocsimba.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat :)



2018. máj. 10. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha van embered aki beszereli, vidd magaddal a bontoba es nezesd meg vele. Kiprobalas, nyomasproba, tomitettseg ellenorzese nelkul kb. kaparos sorsjegyet is vehetnel, annyira lutri.


Gondolom a donor se mai csirke, ezer es egy baja lehet (es valoszinuleg van is, kulonben reg eladta volna).

2018. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Forgasd meg a kompresszor tárcsáját párszor. Ha nem könnyen megy, vagy netán nyikorog valami akkor hagyd ott. A csövek hegesztése/forrasztása legyen sértetlen. Aztán nézd meg, hogy van e rajta lyuk, vagy sérülés. Ha nincs akkor vedd meg. Jó eséllyel csak tölteni kell majd. Illetve arra is figyelj, hogy ha van valami nyitva a rendszeren (pl egy cső hiányzik) akkor abban van e kosz. Ha van akkor ne vedd meg. Jó eséllyel teli ment már annyi porral a rendszer, hogy kárt tegyen a kompresszor tömítésében.
2018. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem megoldható hogy hozzáértő embert vigyek magammal. Megpróbálom leellenőrizve elhozni a klímát. Mekkora nyomásnak kell benne lennie? Gondolom kompresszorra kellene rákötni...

Ha koszos (és mondjuk észreveszem vagy illetve nem veszem észre) akkor a tömítéseket mennyire nehéz saját kezűleg kicserélni és kiportalanítani a rendszert... konkrétan felújítani? (nem fogok foltozni hegeszteni tekercselni az is biztos, de szívesen szétszedem és kitakarítom és összerakom)

2018. máj. 10. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Jajjj... latom sokat megertettel az eddigiekbol. Figyelj, ez nem egy kasza vagy vodor, hogy 2 szoggel, par centi drottal meg katranypapirral megjavitod azt' joaz. A tomiteseket, foleg ha ilyen bontott hulladek, biztosan cserelni kell, a csoveket kipucolni pormentesre mert kulonben a kompresszort is szetbarmolja.


Gozod nincs neked az egeszrol, csak most raizgultal hogy occsoe' van klima a fostaligadhoz azt' szaladni kell megvenni. Hajra, csinald csak, majd a szerelod is 'megdicser' milyen ugyesen bevasaroltal...

2018. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen nem értek hozzá és az egészről fogalmam sincsen... Ezért kérdezem. Nem lehet hozzá felújító szettet venni?Fogalmam sincs, hogy ezek mennyibe kerülnek. 40 az ennyire olcsó? :D
2018. máj. 10. 15:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem kell intéznem és meg vagyok lőve... Kitől kapjak most segítséget? Gondoltam először most titeket zaklatlak azután majd még érdeklődök mielőtt még megvenném
2018. máj. 10. 15:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: annak utána érdeklődtél már, hogy mennyi plusz költséged lesz vele? Beszerelés díja? Klíma-töltés költsége? Műszerfalon kapcsoló kialakítása? Klímahűtő rögzítésének kialakítása?

Mit értesz egyébként "magánbontó" alatt? Azt, hogy nem állami? :-)

2018. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Beszerelést olcsón megcsinálják nekem, de pontos árat nem kérdeztem 10 fele számítok rá... valószínűleg együtt csináljuk, egyébként ő pont most csinálta meg az ugyan olyan kocsijába.

A kocsiban ki van alakítva a hely és a kábelezés. A töltés ilyen 10-15 ezer környékén szokott lenni ha jól tudom. Magánszemélytől veszem aki fusiban bont azért gondolom, hogy talán így olcsóbban megúszom bár nem tudom mennyi egy komplett klíma meg, hogy egyáltalán hol kapok, de mintha ez nem lenne drága.

2018. máj. 10. 15:40
 9/13 A kérdező kommentje:
Van egy gomb a műszerfalon, ami nem nyomható be és olyan klímagomb alakja van :D Gondolom akkor így azzal nem lesz gond
2018. máj. 10. 15:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyomáspróbázni nem tudod, mert darabokra van szedve a bontóban (szerintem). Mivel benzines autó, valahogy a softvert is hozzá kell szervezni, hogy ha kílmázol emeljen alapjáratot. Zárt rendszernek 10bar nitrogént gondtalanul tartania kell 1napig.
2018. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!